Prijímacie skúšky na šk. rok 2020/2021

Kliknutím na tento odkaz si zobrazíte informácie k prijímaciím skúškam na šk. rok 2020/2021.

PRVÁ ŠKOLSKÁ ROČENKA

Tento rok sa na našom gymnáziu pripravujeme na vytvorenie prvej školskej ročenky. Počas celého roka sa budeme snažiť zdokumentovať akcie a žiakov našej školy avšak radi uvítame aj Vašu pomoc.
Ak máte z nejakého podujatia vlastné fotky, ktoré by ste radi videli v školskej ročenke, môžete nám ich poslať (v prípade otázok nám napísať) na e-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Taktiež oznamujeme, že v priebehu najbližších dní sa uskutoční fotenie portrétov žiakov jednotlivých tried. Bližšie informácie poskytneme v priebehu budúceho týždňa.   
Za pomoc a ústretovosť Vám ďakujú: Alena Hladká, Laura Skurčáková a Ema Dobrovolská (sexta)

Vážení návštevníci,

nachádzate sa na stránke Gymnázia v Tvrdošíne. Doporučujeme navštíviť aj edupage stránku školy, kde nájdete novinky a aktuálne informácie.

22.4. bol Deň Zeme a my - žiaci Gymnázia Tvrdošín, ktorí sme zapojení do programu Erasmus+ sme si pre všetkých žiakov našej školy pripravili prezentácie, na základe ktorých sa mali dozvedieť viac o trvalo udržateľnom rozvoji. -foto-

Na začiatku sme sa každej triedy pýtali, či vedia čo je to trvalo udržateľný rozvoj, no nevedeli (až na jednu triedu - oktávu). Je pravda, že v škole už 2 mesiace chodia okolo nástenky venovanej trvalo udržateľnému rozvoju, no nie všetci si to všimli. Neskôr sme im to povedali a v prezentáciách sa o tom mali dozvedieť viac . Mali sme prezentácie o kozej farme, bioplynovej stanici v Českej republike a prezentáciu o odpadkoch. Na konci sme sa žiakov znova pýtali čo si zapamätali alebo či sa niečo viac dozvedeli. Položili sme im niekoľko otázok o trvalo udržateľnom rozvoji. Tu je niekoľko príkladov ich odpovedí: TUR je dobrý pre nás ľudí ale aj pre našu planétu a budúcnosť. Tiež prispievajú k TUR napr. triedením odpadkov, šetrením energie, zhasínaním svetla pri odchode z miestnosti, používaním úsporných žiaroviek , zbieraním odpadkov v prírode, polievaním trávnika úžitkovou vodou. Ďalej nám povedali aj príklady na TUR v našom okolí : Bioplynová stanica, Gotický kostolík, Salaše, vodné elektrárne, Skanzen v Zuberci. Ešte sme spolu zistili na akých troch pilieroch stojí TUR to sú : sociálny , environmentálny a ekologický a že tieto piliere musia fungovať rovnako dobre a vo vzájomnej harmónii.
Bol to úžasný deň, počas ktorého sme sa nielen podelili o naše zážitky z projektového stretnutia na Južnej Morave v rámci projektu Let`s walk and learn - education via tourist paths, ale naučili sme mnohých našich spolužiakov prečo je trvalo-udržateľný rozvoj dôležitý.

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

mep_10_01.jpg