Prijímacie skúšky na šk. rok 2020/2021

Kliknutím na tento odkaz si zobrazíte informácie k prijímaciím skúškam na šk. rok 2020/2021.

PRVÁ ŠKOLSKÁ ROČENKA

Tento rok sa na našom gymnáziu pripravujeme na vytvorenie prvej školskej ročenky. Počas celého roka sa budeme snažiť zdokumentovať akcie a žiakov našej školy avšak radi uvítame aj Vašu pomoc.
Ak máte z nejakého podujatia vlastné fotky, ktoré by ste radi videli v školskej ročenke, môžete nám ich poslať (v prípade otázok nám napísať) na e-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Taktiež oznamujeme, že v priebehu najbližších dní sa uskutoční fotenie portrétov žiakov jednotlivých tried. Bližšie informácie poskytneme v priebehu budúceho týždňa.   
Za pomoc a ústretovosť Vám ďakujú: Alena Hladká, Laura Skurčáková a Ema Dobrovolská (sexta)

Vážení návštevníci,

nachádzate sa na stránke Gymnázia v Tvrdošíne. Doporučujeme navštíviť aj edupage stránku školy, kde nájdete novinky a aktuálne informácie.

Deň anglického jazyka, ktorý v celom svete pripadá na 23.apríla – deň narodenia a úmrtia Wiliama Shakespeara, sme oslávili akčne, ako to už u nás na škole býva zvykom. Triedy si pre ostatných žiakov pripravili program, pričom každá trieda spracovala zaujímavosti, ktoré sa týkajú jednej anglicky hovoriacej krajiny.  -foto- (nebojte sa, ešte doplníme :))

 

Žiaci TERCIE zahrali divadlo o prvých usadlíkoch v USA, ktorí sa od indiánov naučili pestovať nové plodiny a tak prežiť na novom kontinente.

KVARTA pripravila prezentáciu o KANADE a ochutnávku mufinov a palaciniek s javorovým sirupom, ktorých bolo naozaj neúrekom a každému sa ušlo.

KVINTA zaviedla divákov do ÍRSKA – prezentáciou, videom, zaujímavými informáciami a veselou ľudovou piesňou Whisky in the jar vo vlastnom podaní.

Trieda I.A predstavila ANGLICKO ako krajinu pirátov a Shakespeara. Dali si rady aj s krkolomnou shakespearovskou angličtinou a zahrali scénku z divadelnej hry Rómeo a Júlia. Potom nasledovala ochutnávka tradičného anglického syra Chedar.

SEXTA predstavila ŠKÓTSKO, krajinu whisky, oviec, golfu a netradičných športov. Opäť nechýbala hudba a škótsky tanec. Chuťové poháriky študentov si zamaškrtili na maslových sušienkach.

II.A priblížila AUSTRÁLIU – jej prírodu prezentáciou a históriu scénkou o objavení krajiny moreplavcom Jamesom Cookom. Na vykreslenie toho, čo moreplavec videl na novom kontinente, si študenti nacvičili tanec aboriginov.

Trieda III.A zahrala divadlo o kráľovnej Alžbete, ktorá navštívila NOVÝ ZÉLAND. Sprevádzal ju domorodý obyvateľ, ktorý jej ukázal všetky krásy krajiny. Zaspievali aj hymnu Nového Zélandu, ktorá má text v maorskom i anglickom jazyku.

Celá akcia obohatila vedomosti a všeobecný rozhľad žiakov, upevnila sa spolupatričnosť a spolupráca triednych kolektívov, jednotlivé triedy mohli obdivovať, čo dokážu iné triedy a namotivovať sa pre ďalší rozvoj v anglickom jazyku.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

dotaznik_spokojnosti_web_300.jpg