Takto sme my, II.A Gymnázia Tvrdošín, pomenovali milý projekt realizovaný s podporou Nadácie Orange.
Dňa 20. decembra, posledný deň pred vianočnými prázdninami, sme sa vybrali za hranice všedných dní.
Obdarovali sme starších ľudí žijúcich v zariadení katolíckej charity v meste Trstená, Dom Charitas sv. Františka z Assisi. V tomto vianočnom období by mal mať každý úsmev na tvári a dobrý pocit vo svojom vnútri. Preto sme si spomenuli na tých, pre ktorých osud nebol taký priaznivý. Stať sa to môže komukoľvek z nás, že cez Vianoce zostaneme sami, a tým stratia pre nás svoje čaro. Tak sme sa pokúsili im toto čaro Vianoc aspoň na krátko vrátiť.

Do Charity sme priniesli vôňu Vianoc, medovníkov a dvoch druhov štrúdle a na ozdobu vianočné hviezdy v črepníku. Tým, čo uprednostnia slané dobroty, boli určené oravské korbáčiky. K atmosfére Vianoc patrí aj pravá nálada. Tú sme dotvorili koledami, spoločne sme si zaspievali staré aj modernejšie verzie. Nie je nič krajšie, ako keď si viaceré generácie sadnú za jeden stôl, trochu sa porozprávajú a vychutnajú si dobroty, hodiace sa na slávnostné chvíle.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

maturanti_2013.jpg