Veľmi sme sa potešili, keď sme sa dozvedeli, že náš projekt Old and new @ me and you, ktorý sme robili v rámci programu eTwinning, získal v národnej súťaži 3. miesto v kategórii žiakov 13 – 19 rokov.
    Dňa 26. 6. 2019 sa teda študenti sexty, p. riaditeľka a p. Dzuriková vybrali do Bratislavy na slávnostné odovzdávanie cien. Konalo sa v centre vedy Aurélium. Ceremónia sa začala príhovormi pani Sokolíkovej z Národnej podpornej služby a prorektora Žilinskej univerzity p. Matiaška, po ktorých nasledovalo prekvapenie – laserová show. Následne boli oceňované projekty v jednotlivých kategóriách, pričom každý učiteľ a jeho žiaci krátko predstavili svoj projekt. Bolo to veľmi zaujímavé a inšpiratívne. Po skončení oficiálnej časti mali všetci možnosť vyskúšať si rôzne pokusy v centre vedy. Na záver bol zabezpečený chutný spoločný obed i osviežujúci nanuk.
    O projekte Old and new @ me and you sa môžete viac dozvedieť na webovej stránke projektu, ktorú vytvorila študentka Karina Šprláková. - foto -

   

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy2.jpg