Marek Vilčinsky, študent sekundy, je mladý hokejista, ktorý pôsobí v klube HK Altis. Prinášame s ním krátky rozhovor. Príjemné čítanie.

Ako si sa dostal k hokeju?
Dostal som sa k nemu vďaka majstrovstvám sveta v roku 2012. Inšpirovala ma hra “našich chlapcov”.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?
Určite Chára Cup, kde som sa mohol osobne stretnúť aj so Zdenom Chárom.

Čo je najťažšie na tom byť športovcom?
Tréningy. Zaberajú veľa času a energie. Najviac vyčerpávajúce sú práve tie ranné.

Ktorý hokejový tím je tvoj obľúbený?
Boston Bruins. Hlavným dôvodom kvôli ktorému ich mám rád je to, že tam pôsobia aj štyria Slováci.

- foto -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

ukoncenie rekonstrukcie.jpg