Prijímacie skúšky na šk. rok 2020/2021

Kliknutím na tento odkaz si zobrazíte informácie k prijímaciím skúškam na šk. rok 2020/2021.

PRVÁ ŠKOLSKÁ ROČENKA

Tento rok sa na našom gymnáziu pripravujeme na vytvorenie prvej školskej ročenky. Počas celého roka sa budeme snažiť zdokumentovať akcie a žiakov našej školy avšak radi uvítame aj Vašu pomoc.
Ak máte z nejakého podujatia vlastné fotky, ktoré by ste radi videli v školskej ročenke, môžete nám ich poslať (v prípade otázok nám napísať) na e-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Taktiež oznamujeme, že v priebehu najbližších dní sa uskutoční fotenie portrétov žiakov jednotlivých tried. Bližšie informácie poskytneme v priebehu budúceho týždňa.   
Za pomoc a ústretovosť Vám ďakujú: Alena Hladká, Laura Skurčáková a Ema Dobrovolská (sexta)

Vážení návštevníci,

nachádzate sa na stránke Gymnázia v Tvrdošíne. Doporučujeme navštíviť aj edupage stránku školy, kde nájdete novinky a aktuálne informácie.

 Dňa 21. 11. 2018 prebehlo na našej škole školské kolo anglického jazyka. Študenti súťažili v 4 kategóriách 1A, 1B, 2A, 2B.

Všetci študenti prešli testovaním z gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením a počúvania. Na základe výsledkov z písomnej časti postúpili prví traja z najväčším počtom bodov do ústneho kola ktoré pozostáva z dvoch častí: role-play- hranie úlohy a picture story- vytvoriť príbeh na základe obrázka.

Organizátori súťaže boli Ing. Mgr. Žofia Dzuriková a Ing. Erika Kubošová,  učiteľky anglického jazyka.

Víťazi školského kola v jednotlivých kategóriách:

1A    

 1. Ondrej  Kázik             sekunda
 2. Krileková Natália       sekunda
 3. Matisová Alexandra  sekunda

1B    

 1. Motyčáková Eva Nina    kvarta
 2. Kozoňová Anna              tercia
 3. Garbiarová Lucia            kvarta

2A  

 1. Staroňová Zuzana         kvinta
 2. Maďarová Alica            sexta
 3. Hladká  Alena                kvinta

2B   

 1. Hurajová Andrea         oktáva
 2. Kajanová Kristína        III. A
 3. Tarajová Zuzana           III. A

Študenti z prvých miest postupujú na obvodné kolá 16. 1. 2019. Gratulujeme všetkým víťazom.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

den_frj_plagat_2015_001.jpg