Deň životného prostredia 5. júna sme si tento rok na gymnáziu v Tvrdošíne pripomenuli už tretí krát.

Na rozdiel od predošlých rokov sme sa tentoraz „pohrali“ s informáciami o triedení odpadu, ministrovi ŽP, dôležitých dokumentoch regulujúcich prístup k ŽP, obnoviteľných zdrojoch energie, a ďalších viacslovných pomenovaniach, ktoré často u ľudí vzbudzujú nezáujem. Svedčia o tom, žiaľ, štatistiky, z ktorých vyplýva, že Slováci triedia málo. Hovoria to aj výsledky štúdií európskeho štatistického úradu Eurostat. Z celkového odpadu putuje len asi 6 % na recykláciu, 12 % končí v spaľovni, 6 % sa kompostuje, ale až 76 % končí na skládkach. Často aj nelegálnych. Táto štatistika radí Slovensko na chvost EÚ v nakladaní s odpadom. Verím, že aj vďaka tejto školskej aktivite sa nenecháte zahanbiť a v nakladaní s odpadom sa zlepšíte. Že už triedite? VÝBORNE – naučte to aspoň jedného človeka, ktorý to zatiaľ nevie, a budete si môcť povedať, že ste pre svoje životné prostredie niečo urobili. Ak nezačneme od seba a svojho okolia, nezmeníme ani svet. Poznáte tie fb videá .. napr. „Inak sa so „svojimi“ plastmi stretnete opäť – na dovolenke pri mori.“ Myslime preto nielen na svoje okolie, ale aj na celý svetový ekosystém. ;)

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

basketbal_okres_10_07.jpg