Dňa 7. 5. 2018 sa v priestoroch ZUŠ v Nižnej konalo okresné kolo 28. ročníka celoštátnej speváckej súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2018. Gymnázium Tvrdošín v súťaži  reprezentovali sestry Dobrovolské. Evka (žiačka prímy A) súťažila v 2. kategórii a Emka (žiačka kvarty A) v 3. kategórii. Evka si vyspievala 2. miesto v rámci svojej kategórie.

O týždeň neskôr sa spievalo  v Trstenej, kde sa konal 23. ročník regionálnej súťaže v speve ľudových piesní Matičný sláviček. Našu školu znova v súťaži reprezentovali sestry Evka  a Emka Dobrovolské. Spevom zabudnutých plátenníckych piesní sa k spomínanej dvojici pridala  Natálka Krileková. Výborných spevákov bolo v každej kategórii neúrekom. V 2. kategórii zabodovala Evka,  získala 1. miesto. Dievčatám za krásnu reprezentáciu ďakujeme.
- foto -
Matičný sláviček 2. kategória (video)
Matičný sláviček 3. kategória (video)
Slávik Slovenska 2. kategória (video)
Slávik Slovenska 3. kategória (video)

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

workshop_ba.jpg