Radi športujete, súťažíte, bicyklujete, chcete vyskúšať niečo netradičné alebo urobiť niečo pre svoje zdravie?

Po úspešnej 24-hodinovke organizuje naša škola preteky jednotlivcov na cyklotrenažéroch. V dňoch 27.2.-2.3.2018 si budete môcť preveriť svoje schopnosti na 10,77km trati. Trasa bola vytvorená našimi projektovými partnermi z Litvy a vedie okolo mesta Biržai. Každý pretekár absolvuje celú trasu a jeho čas sa zaznamená (v prípade záujmu môžete súťažiť proti pretekárovi na druhom stroji). Po ukončení pretekov najlepších pretekárov vyhodnotíme a porovnáme so súťažiacimi v Litve a v Českej republike.

Súťažiť sa bude na dvoch ergometroch v športovej hale gymnázia, prihlásiť sa môžete cez email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne v budove gymnázia u M. Masnicu. Súťaž je otvorená verejnosti bez rozdielu veku (odporúčame minimálny vek 10 rokov). Dosiahnuté časy našich žiakov sa pohybujú okolo 25 minút. Je potrebné si so sebou priniesť športové oblečenie a obuv, uterák a fľašu s nápojom. 

Termíny pre verejnosť sú:

streda 28.2.2018 18.00-20.00

štvrtok 1.3.2018 17.00-19.00

piatok 2.3.2018 17.00-19.00

Doporučujeme si termín dopredu dohodnúť, pretože sa môže stať, že súťažiace stroje už budú obsadené. 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

workshop_ba.jpg