V piatok 24. 11. a sobotu 25. 11. 2017 sa chystajú 24hodinové preteky pre študentov, učiteľov našej školy a verejnosť na cyklotrenažéroch.

Predpokladaná trasa povedie z mesta Rájec-Jestřebí (Česká republika) cez Tvrdošín do Biržai (Litva). Do pretekov sú zapojení aj naši partneri v projekte Športujme, spolupracujme a vzdelávajme sa. Cieľom pretekov je dôjsť za 24 hodín čo najbližšie k mestu Biržai.
Začiatok plánujeme na 8:00 hod.
Účasť na týchto pretekoch si môžete zaistiť zápisom do štartovacej listiny, v ktorej uvedieš svoje meno a triedu (prípadne na tel.č. 043 5323 061, na sekretariáte školy).
Každý účastník si môže rezervovať čas v dĺžke 20 minúť, môže využiť ktorúkoľvek voľnú 20minútovku s možnosťou niekoľkonásobnej oddelenej rezervácie.
Pôjde sa na dvoch ergometroch a k dispozícii budú aj ďalšie spinningové bicykle, ktoré umožnia zapojenie aj menšieho kolektívu.
Jednotlivé časy budú obsadzované podľa poradia skôr prihlásených účastníkov. Preto, ak chceš pretekať za každú cenu medzi polnocou a šiestou hodinou ráno, nesmieš svoje rozhodnutie odkladať.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

2.jpg