Na webovej stránke gymnázia sme  už pred niekoľkými dňami pozývali študentov našej školy aj verejnosť  na stretnutie s hlavným trénerom slovenskej kin-ballovej reprezentácie p. Aurelom Bitterom.

Deň D prišiel a 25. 5. 2017 okolo poludnia do našej športovej haly zavítal dlho očakávaný a neprehliadnuteľný hosť – p. Bitter. Spolu s ním prišli zdokonaliť svoje hráčske zručnosti a stratégie v kolektívnej hre kin-ball členovia ZK Aspirateur a všetci účastníci  projektu Športujme, spolupracujme a vzdelávajme sa. Spoločne sme strávili príjemné dve hodiny oboznámením sa s pravidlami hry, uchopením lopty, podaním, obranou, bodovaním. Študenti si zahrali dve či tri periódy, počas ktorých ich p. Bitter upozorňoval na chyby a spôsoby zlepšenia hry a spolupráce medzi hráčmi.
So  získanými vedomosťami, zručnosťami či v neposlednom rade nadšením pre hru sa budeme snažiť podeliť s priateľmi z Čiech a Litvy, ktorí nás navštívia v októbri nového školského roka.

- foto -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

cezpolny_beh_okres_spol_foto2012_11.jpg