Aspirateur je názov klubu z Gymnázia Tvrdošín prinášajúceho do nášho regiónu (na Slovensku pomerne neznámy) šport kin-ball.
Kin-ball je kolektívna hra, pri ktorej sa zabavíte, ste stále v pohybe, a ktorá vyžaduje tímovú spoluprácu. Môžu ju hrať deti aj dospelí, ženy či muži. Navyše nemusíte byť zdatnými športovcami. Vznikol v Kanade v rámci programu kanadskej vlády bojujúcej s nezdravým životným štýlom mládeže. Na Slovensku sa dostal do povedomia verejnosti v roku 2013 zásluhou občianskeho združenia IMA (Ideálna mládežnícka aktivita).
ZK Aspirateur Tvrdošín sa bude snažiť informovať ZŠ, SŠ a verejnosť v meste a okrese Tvrdošín o kin-balle. V mesiaci október bude zabezpečovať  aktivity v rámci  projektu LET´S DO SPORTS ....... ERASMUS+ zameraného na netradičné športy.
V neposlednom rade bude organizovať nesúťažné kin-ballové stretnutia.
Študenti gymnázia už boli oboznámení s pravidlami novej  hry. Rovnakú možnosť ponúka Gymnázium Tvrdošín aj verejnosti. Uvádzacia hodina kin-ballu  sa uskutoční v športovej hale gymnázia 25. 5. 2017 a bude ju viesť hlavný tréner slovenskej kinballovej reprezentácie a medzinárodný rozhodca 2. stupňa  p. Aurel Bitter.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

den_frj_plagat_2015_001.jpg