Prijímacie skúšky na šk. rok 2020/2021

Kliknutím na tento odkaz si zobrazíte informácie k prijímaciím skúškam na šk. rok 2020/2021.

Uzavretie školy

Oznam

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 v nadväznosti na prerušenie od 16. marca 2020 do 29. marca 2020 prerušuje aj naďalej vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 30. marca 2020 do odvolania.

Týmto opatrením nie je vylúčená možnosť zabezpečenia vzdelávania, resp. samoštúdia detí a žiakov inou ako prezenčnou formou. Toto obdobie nie je obdobím školských prázdnin, ide o osobitný režim preventívnych opatrení na predchádzanie šírenia ochorenia COVID-19. Riaditelia zabezpečia podľa podmienok a možností samoštúdium žiakov prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagogickými zamestnancami školy.

V nadväznosti na vývoj epidemiologickej situácie zostáva v platnosti zákaz organizovania športových podujatí, výletov, exkurzií, súťaží a predmetových olympiád realizovaných v sústave škôl a školských zariadení. To sa netýka súťaží a predmetových olympiád, ktoré sa konajú dištančnou formou. Úprava organizačných poriadkov súťaží umožňujúca vykonávanie dištančnou formou v školskom roku 2019/2020 je v kompetencii organizátorov súťaží.

Oznamujem všetkým stravníkom (žiakom aj zamestnancom), že z obedov boli aj budú všetci automaticky odhlásení.

Testovanie žiakov 9. ročníkov 4. ročníka gymnázia (kvarta) sa v školskom roku 2019/2020 neuskutoční.

Ďalšie aktuálne informácie budú zverejňované na stránke školy

PRVÁ ŠKOLSKÁ ROČENKA

Tento rok sa na našom gymnáziu pripravujeme na vytvorenie prvej školskej ročenky. Počas celého roka sa budeme snažiť zdokumentovať akcie a žiakov našej školy avšak radi uvítame aj Vašu pomoc.
Ak máte z nejakého podujatia vlastné fotky, ktoré by ste radi videli v školskej ročenke, môžete nám ich poslať (v prípade otázok nám napísať) na e-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Taktiež oznamujeme, že v priebehu najbližších dní sa uskutoční fotenie portrétov žiakov jednotlivých tried. Bližšie informácie poskytneme v priebehu budúceho týždňa.   
Za pomoc a ústretovosť Vám ďakujú: Alena Hladká, Laura Skurčáková a Ema Dobrovolská (sexta)

Vážení návštevníci,

nachádzate sa na stránke Gymnázia v Tvrdošíne. Doporučujeme navštíviť aj edupage stránku školy, kde nájdete novinky a aktuálne informácie.

            Keď sa študenti sexty A Gymnázia v Tvrdošíne dozvedeli, že sa môžu zapojiť do súťaže anglických divadiel, okamžite sa pre ten nápad nadchli.

Čakalo ich však veľa práce: vybrať vhodnú predlohu, naučiť sa texty v angličtine, vyrobiť rekvizity, skomponovať hudbu, zložiť text piesní, nacvičiť spevy a dať všetko dokopy. Dokážu to stihnúť všetko načas?

            Vybrali si poviedku anglického spisovateľa Roalda Dahla: Lamb to the Slaughter (Jahniatko na zabitie). Ide o tragicko-komický príbeh, v ktorom mrazené jahňacie stehno poslúži ako vražedná zbraň.

            Podľa literárnej predlohy napísala scenár a celé predstavenie režírovala študentka Agáta Brozová. Vynikajúco zahrala aj hlavnú úlohu Mary, spolu s Kristínou Krilekovou a Miroslavou Hladkou. Miroslava tiež skomponovala a interpretovala hudobné doplnky divadla, vďaka ktorým bolo predstavenie živé a dramatické. V ďalších úlohách sa predstavili: Ondrej Buc ako Patrik, Lívia Obtulovičová, Andrea Hurajová a Martin Rajniak ako policajti, Anna Oriešková a Zuzana Ujmiaková ako detektívi a Zdenka Rendeková s Grétou Medveckou ako predavači. V predstavení účinkovali aj všetci ostatní členovia sexty A, či už vedľajšími rolami alebo spevom.

            Vzniklo krásne prepracované dielo, keďže toľko šikovných ľudí prispelo svojím talentom a nápadmi. Je skvelou ukážkou toho, čo dokážu študenti Gymnázia v Tvrdošíne, keď spoja svoje sily pre správnu vec.

            Nastal Deň „D“, 17. február 2017, kedy sa na GAB v Námestove konala prehliadka divadiel a scénok v cudzích jazykoch, Drama Fest. Trochu prekvapujúce bolo, že organizátori sa tento rok rozhodli neudeľovať prvé miesta najlepším triedam, ale vybrať len jednu triedu z ich školy, ktorá postúpi na festival Divadelná Nitra. Na Drama Feste sa predviedlo celkovo 9 žiackych skupín s divadlami v anglickom a ruskom jazyku. Gymnázium z Tvrdošína ako hosť síce nesúťažilo o umiestnenie, ale jeho výborné predstavenie divákom doslova vzalo dych. Keď hrala sexta A z Tvrdošína, v sále vládlo úplné ticho. Bolo počuť len občasné pochvalné komentáre od rovesníkov v hľadisku. Všetci prítomní mali možnosť vidieť, že aj z malej školy môžu vzísť kvalitné diela. Hoci sa poradie účastníkov neurčovalo, toto predstavenie jednoznačne patrilo medzi prvé tri najlepšie, ktoré na pódiu vystúpili. Sextáni, sme na vás hrdí!

 

            Aktivity ako je Drama Fest sú obojstranne obohacujúce, preto sme sa už teraz s GAB v Námestove dohodli na spolupráci aj v budúcom školskom roku. Tešíme sa, čo predvedie septima z tvrdošínskeho gymnázia. 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

saliansky matko_1.jpg