Stránkové dni počas prázdnin

Počas letných prázdnin škola Gymnázium v Tvrdošíne bude mať stránkové dni:
Júl 2019 - od 01.07. - 12.07.2019 7:00 - 14:00hod.
                od 15.07. - 26.07.2019 škola zatvorená - čerpanie dovolenky
                od 29.07. -  31.07. 2019 7:00 - 14:00hod.
August 2019 - 01.08. - 30.08.2019 od 7:00hod - 14:00hod.

Riaditeľ školy od 01.07. 2019 Mgr. Matúš Chren počas čerpania dovolenky - podľa potreby na t. č. 0918 571 998

Gymnázdniny 2019

Milí rodičia našich budúcich žiakov

Aj tento rok sme pre vás otvorili brány Gymnázia v projekte Gymnázdniny. V čase od 2. do 4. júla vaše deti čakalo veľa zábavy, skvelí animátori, príjemná atmosféra. Ako to vyzeralo si môžete pozrieť na fotografiách.


 

Vážení návštevníci,

nachádzate sa na stránke Gymnázia v Tvrdošíne. Doporučujeme navštíviť aj edupage stránku školy, kde nájdete novinky a aktuálne informácie.

Gymnázium v Tvrdošíne už viac než 20 rokov poskytuje kvalitnú výučbu a vytvára priaznivé podmienky pre rozvoj talentovaných žiakov, ktorí v každom školskom roku dosahujú úspechy v športových, prírodovedných, jazykových, literárnych či umeleckých súťažiach.

 V týchto dňoch sme sa dozvedeli o udelení dokonca medzinárodne uznávaného ocenenia JuvenesTranslatores v súťaži mladých prekladateľov, ktorá sa každoročne koná pod záštitou Európskej komisie. Celoslovenské kolo súťaže sa konalo 24. novembra 2016. Gymnázium v Tvrdošíne bolo vybraté ako jedna z 13 stredných škôl na území Slovenska. Počet stredných škôl z každej krajiny je určený počtom europoslancov z jednotlivých krajín EÚ. Z našej republiky teda súťažilo celkovo 60 žiakov, z Gymnázia v Tvrdošíne 5 žiakov, ktorí prekladali z anglického (Agáta Brozová, Samuel Randiak), francúzskeho (Veronika Jurčiová, Alica Staššáková) a poľského jazyka (Janka Kozoňová). Všetky práce boli na výbornej úrovni. Dobrý prekladateľ musí ovládať nielen jazyk originálu textu, ale tiež cieľový jazyk, čo znamená mať bohatú slovnú zásobu v slovenskom jazyku, vyjadrovacie schopnosti a ovládať správny pravopis a gramatiku. Netrpezlivo sme čakali na výsledky a je to tu: v celoslovenskej konkurencii zvíťazila naša Agáta Brozová. Jedná sa o študentku, v ktorej sa spája prirodzený talent a inteligencia s usilovnosťou a sebadisciplínou. Aktívne sa zapája do viacerých súťaží, čo vždy vyžaduje nasadenie a prípravu, pričom následne si musí dobrať zameškané učivo v škole. To všetko sa dá zvládať jednak vďaka ústretovosti pedagógov a jednak vďaka jej rodinnému prostrediu, kde má Agáta vždy podporu zo strany rodičov, no zároveň i príklad pracovitosti a skromnosti.

Čo Agátu teraz čaká? Účasť na odovzdávaní cien priamo v Bruseli, prestížny certifikát, ktorý jej otvorí dvere ku kariére aj v iných oblastiach než je prekladateľstvo a z toho vyplývajúce životné príležitosti. Blahoželáme ti, Agátka, a prajeme ešte veľa ďalších úspechov!

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

klara1.jpg