Cezpoľný beh – okresné kolo Zuberec – 26.9. 2016
SŠ dievčatá     1.miesto (Jandurová, Štiptová, Ferenčíková)
SŠ chlapci      3.miesto   (Tokár, Mikunda, Plávka, )                                             
ZŠ chlapci       3.miesto  ( Betušťák, Florek, Baláž )   

Florbal - Okresné kolo vo florbale chlapcov 4.11.2016
Zápasy našich chlapcov:
SŠ Tvrdošín – G Tvrdošín       5 : 1;                                          
SŠ Nižná    – G Tvrdošín       5 : 1;   
GMH Trstená – G Tvrdošín       4 : 3;

Celkové poradie:
1. Spojená škola  Tvrdošín
2. GMH Trstená
3. Spojená škola Nižná
4. Gymnázium Tvrdošín
Našu školu reprezentovali :
Ján Mikunda, Jozef Tokár, Lukáš Repka (všetci IV.A), Tadeáš  Glonek  (III.A),Ondrej Buc (SX A), Jakub  Bielik (SP A),Jakub Plávka, Martin Pavlík, Ondrej Palider, Vladimír Krucay (všetci  KT A)                                
Aj keď sme v turnaji obsadili posledné miesto ,chlapci predviedli vo všetkých zápasoch veľmi dobré, snaživé výkony. Veľkým prísľubom boli výkony kvintánov.O góly sa podelili Martin Pavlík (2),Jakub Plávka, Ondrej Buc, Lukáš Repka (po 1)                                           

Okresné kolo vo florbale dievčat SŠ 4.11.2016
Do súťaže sa prihlásili  dve družstvá . Gymnázium Trstená sa bez ospravedlnenia na zápas nedostavilo a tak naše družstvo postúpilo do kvalifikácie o postup do krajského kola bez boja.

Kvalifikácia okresov (TS-NO-DK)  do krajského kola vo florbale dievčat SŠ 9.11.2016
Kvalifikácie sa zúčastnili Gymnázium Tvrdošín, OA Dolný Kubín, Gymnázium AB  Námestovo                                                                                                                                                 
 Výsledky jednotlivých zápasov:                                                         

Gymnázium A.B. Námestovo – Gymnázium Tvrdošín 1:2                      
OA Dolný Kubín – Gymnázium A.B. Námestovo     1:0                   
OA Dolný Kubín – Gymnázium Tvrdošín           0:4                

Celkové poradie:
1. Gymnázium Tvrdošín
2. OA Dolný Kubín                                            
3.  Gymnázium Námestovo                                                                                                                                                 
Našu školu reprezentovali : 
Bednárová Dominika, Rennerová Radka (III.A), Ferenčíková Natália,Kormančíková  Beata , Kráľová Rebeka, Medvecká Kristína, Buková Miriam (všetky IV.A), Kokošková Kristína, Vidiečanová Tamara, Vranová Martina , Vranová Monika (všetky KTA), Dedinská Dominika (SXA)    
                                                                                      
Dievčatá po dvojročnej prestávke postúpili na majstrovstvá kraja. Po nevýraznom výkone v prvom zápase  zabojovali, a druhého súpera zdolali presvedčivo. V krajskom kole na dobrý výsledok budú potrebné oveľa lepšie výkony.                                                            
O góly sa podelili Rebeka Kráľová (2),Miriam Buková (2), Rennerová Radka, Medvecká Kristína
                                           
Krajské kolo vo florbale dievčat SŠ 23.11.2016              
Účastníci turnaja :                                                                                            
Gymnázium sv. Andreja  Ružomberok, Gymnázium Tvrdošín, OA Bernolákova   Martin,Gymnázium sv. F. z Assisi Žilina                                                                   
Výsledky turnaja :                                                                                                                                              
Gym. sv. Andreja  Ružomberok -  Gym. Školská 837,Tvrdošín    1 : 2
OA Bernolákova   Martin   -  Gym. sv. F. z Assisi  Žilina                3 : 5
Gym. sv. Andreja  Ružomberok -  OA Bernolákova   Martin          3 : 4    
Gym. sv. F. z Assisi  Žilina - Gym. sv. Andreja  Ružomberok         1 : 0 
OA Bernolákova   Martin - Gym. Školská 837,Tvrdošín                 2 : 6   
Gym. Školská 837,Tvrdošín -  Gym. sv. F. z Assisi  Žilina              2:1                                                                                                                    
Celkové poradie:
1. Gymnázium Tvrdošín                              
2. Gymnázium sv. F. z Assisi  Žilina                                     
3. OA Bernoláková Martin                                                 
4. Gym. sv. Andreja  Ružomberok                            

Našu školu reprezentovali :  Bednárová Dominika, Rennerová Radka (III.A), Ferenčíková Natália,Kormančíková  Beata , Kráľová Rebeka, Medvecká Kristína, Buková Miriam (všetky IV.A), Kokošková Kristína, Vidiečanová Tamara, Vranová  Martina , Vranová Monika (všetky KT A), Dedinská Dominika (SX A)                                                                                           
Dievčatám sa po niekoľkých rokoch podarilo zvíťaziť a postúpiť na majstrovstvá Slovenska. V tomto roku sme dokázali skĺbiť skúsenosť starších dievčat ( III.A a IV.A) s elánom mladších (KT, SX). Veľkou oporou na brankárskom poste (v posledných rokoch naša najväčšia slabina) bola Kristína Kokošková. Náš postup sa nerodil ľahko. Svedčia o tom tesné výsledky v dvoch zápasoch. Mali sme síce hernú prevahu, ale strelecky sa nám nedarilo. V rozhodujúcich momentoch zobrali na seba zodpovednosť najskúsenejšie hráčky (Buková, Kráľová, Rennerová) a úspech sa dostavil.                                                                                                                                                                   

Bedminton - Okresné kolo ZŠ,SŠ v bedmintone (Tvrdošín 3.11.2016)
Kategória ZŠ – chlapci
1. Gymnázium Tvrdošín
2. ZŠ M.M.Tvrdošín
3. ZŠ P.O.H.Trstená
4. ZŠ s MŠ Nižná
 
V tejto kategórii nás reprezentovali Daniel Jandura a Alex Veselý (obidvaja tercia).
Chlapci neprehrali ani jeden zápas a jednoznačne postúpili do Krajského kola, ktoré sa uskutočnilo v Dolnom Kubíne 30.11.2016

Účastníci krajského kola :                                                                                                 

Spojená škola a Gymnázium M. Galandu Horné Rakovce – Turčianske Teplice (TR), ZŠ Ul. J. Kráľa Liptovský Mikuláš (LM), Gymnázium Varšavská cesta Žilina (ZA), ZŠ M. Kukučína Dolný Kubín (DK), ZŠ A. Dubčeka Martin (MT), ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné (NO), Gymnázium Tvrdošín (TS), ZŠ Podvysoká (CA)

Naši chlapci boli vyžrebovaný do „Modrej skupiny“ a dosiahli nasledovné výsledky :
Gymnázium Tvrdošín    -   ZŠ Ul. J. Kráľa Liptovský Mikuláš (LM),   3 : 0
Gymnázium Tvrdošín    -  Gymnázium Varšavská cesta Žilina (ZA), 0 : 3                     
Gymnázium Tvrdošín    -   ZŠ A. Dubčeka Martin (MT)                      1 : 2

V poslednom zápase v skupine v úvodnej štvorhre doľahla na našich chlapcov psychická únava a zápas prehrali. S celkovým skóre 4:5 (sety) a ziskom dvoch bodov obsadili chlapci v skupine tretie miesto a do semifinálových bojov o medaily nepostúpili. Celkove sme obsadili 5. miesto a obhájili umiestnenie z minulého roka. Ešte budúci školský rok môžu chlapci súťažiť v tejto kategórii a môžu zabojovať o medaily. Ďakujeme Danielovi Jandurovi  a Alexovi Veselému za výbornú reprezentáciu školy.                                                                                                                                                                     
Celkové poradie na krajskom kole :                                                                                                                                                           
1.ZŠ M. Kukučína Dolný Kubín  (Michal Kurhajec Samuel Poláček)                                               
2.Gymnázium Varšavská cesta Žilina  (Michal Kianička, Jakub Koprda)                                                       

3.ZŠ A. Dubčeka Martin  (René Biarinec, Ján Černák)                                                                        

4.ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné  (Samuel Sochuliak, Daniel Kurňavka)                                                

5.Gymnázium Tvrdošín (Daniel Jandura, Alex Veselý )
                                
Kategória stredné školy ‐ dievčatá
1. Gymnázium Tvrdošín
2. GMH Trstená
3. SŠ Nižná
Reprezentovali nás sestry Martina a Anna Orieškové. Dievčatá proti  starším súperkám podali bojovný výkon a  postúpili do Krajského kola, konalo v Martine 22.11.2016.                                                                                                                                    

Účastníci krajského kola :

Gymn. P.O.Hviezdoslava, Dolný Kubín, Gymnázium Školská, Tvrdošín,  Obchodná akadémia D.M.Janotu, Čadca, SŠ Gymn. M.Galandu, Turčianske Teplice, Gymnázium Hradná, Liptovský Hrádok,  Gymnázium Varšavská, Žilina,  Gymnázium Bytča, Gymnázium Jesenského, Kysucké NM, Gymnázia V.Paulínyho-Tótha v Martine
Miesto : telocvičňa Gymnázia V.Paulínyho -Tótha v Martine

Celkové  poradie
1. Gymnázium V.Paulínyho-Tótha, Martin
2. Gymn. P.O.Hviezdoslava, Dolný Kubín
3. Gymnázium Školská, Tvrdošín
4. Obchodná akadémia D.M.Janotu, Čadca
5-6. SŠ Gymn. M.Galandu, Turčianske Teplice
5-6. Gymnázium Hradná, Liptovský Hrádok
7-8. Gymnázium Varšavská, Žilina
7-8. Gymnázium Bytča
9. Gymnázium Jesenského, Kysucké NM

Našu školu reprezentovali sestry Martina  a Anna Orieškové . Dievčatá počas celého turnaja podávali veľmi dobré , bojovné výkony a po zásluhe obsadili miesto na stupni víťazov.   
                                                                                                                                                

Okresné kolo v basketbale dievčat SŠ 1.12.2016

Poradie:
1. Gym.M.Hattalu,Železničiarov 278,Trstená
2. Gym. Školská 837, Tvrdošín

Gym. Školská 837, Tvrdošín ‐ Gym. M. Hattalu, Železničiarov 278,Trstená 7 : 20

O víťazovi rozhodol jeden zápas v ktorom naše dievčatá „ťahali“ za kratší koniec.
Reprezentovali nás :Kokošková K., Vidiečanová T., Vranová M., Vranová M., Saganová A., Krížiková B.,Masnicová M., Štiptová S., Dedinská D., Rendeková Z., Jurinová L.,
                                                                                                                                                                                                                             
Okresné kolo v basketbale chlapcov SŠ 1.12.2016                                                                  

Poradie:
1.SŠ Tvrdošín                                               
2.Gymnázium M. Hattalu Trstená                                           
3. Gym. Školská 837, Tvrdošín                        

Výsledky zápasov:
1. SŠ Tvrdošín ‐ GMH Trstená                         19 : 29                                            
2. GMH Trstená ‐ Gym. Školská Tvrdošín    28 :    9                                                      
3. SŠ Tvrdošín ‐ Gym. Školská Tvrdošín        43 : 12

Po niekoľkých rokoch prestávky sme sa opäť zúčastnili turnaja v tejto kategórii. Boli sme predovšetkým zbierať skúsenosti, ktoré by sme mali využiť v budúcich rokoch. Chlapci mali zo svojich súperov veľký rešpekt a nepodali svoj štandardné výkony. Reprezentovali nás : Jozef Tokár, Ján Mikunda , Alex Kostič, Jakub Plávka, Martin Pavlík, Vladimír Krucsay, Ondrej Palider, Andrej Palider, Marek Vrobeľ.
                            
Okresné kolo v basketbale chlapcov ZŠ 5.12.2016                                                                  

Poradie:
1. ZŠ s MŠ,Liesek                                         
2. Cirk. ZŠ Štefana Šmálika Školská 166, Tvrdošín                         
3. Gym. Školská 837, Tvrdošín                        

Výsledky zápasov:
1. ZŠ s MŠ Liesek ‐ Cirk. ZŠ Štefana Šmálika Tvrdošín     5 : 3                    
2. ZŠ s MŠ Liesek ‐ Gym. Školská Tvrdošín                         7 : 4                                
3. Cirk. ZŠ Š. Šmálika Tvrdošín ‐ Gym. Školská Tvrdošín  16 : 0

Aj keď naši chlapci skončili na poslednom mieste podali bojovný výkon. Celý turnaj odohrali bez striedania a za svoj výkon si zaslúžia pochvalu.
Reprezentovali nás : Pavol Betušťák, Adam  Ferenčík , Daniel Jandura, Alex Veselý, Andrej Ťapaj (všetci tercia).
                                        

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

nrsr_2015_002.jpg