Stránkové dni počas letných prázdnin

Počas letných prázdnin naša škola bude mať stránkové dni každý pracovný deň od 8:00hod - 14:00hod. Potvrdzovanie preukážok bude posledné dva augustové týždne.


 

Gymnázdniny 2018

Gymnázium Tvrdošín oznamuje všetkým záujemcom, že GYMNÁZDNINY sú už PLNE OBSADENÉ a prihlášky už NEPRIJÍMAME!!!

Gymnázdniny - informácie

Program GYMNÁZDNINY 2018

tlačivo s informovaným súhlasom a vyhlásením o bezinfekčnosti (tlačivo je možné dostať aj v budove školy pri registrácii detí)


 

Hudba je ako jazyk bez slov. Práve preto sa učitelia cudzích jazykov na Gymnáziu v Tvrdošíne, v spolupráci s vedením školy a mestom Tvrdošín, aj tento rok rozhodli pre svojich študentov zorganizovať už druhý ročník hudobno-speváckej súťaže GymtsSTAR.

            Súťaž sa konala 16. 11. 2016 z príležitosti Dňa študentstva. Aj vďaka udalostiam, ktoré si 17. novembra pripomíname, sa mladí ľudia môžu učiť cudzie jazyky, cestovať či študovať v zahraničí, čo predtým bolo nemožné alebo prinajmenšom veľmi zložité. Cieľom súťaže bolo používať niektorý z jazykov, ktoré sa vyučujú na škole, upevniť triedne kolektívy a ukázať hudobné a spevácke talenty, ktoré sa v mnohých študentoch často len skrývajú. Už pár týždňov vopred sa všetky triedy usilovne pripravovali, skúšali a vyberali to najlepšie, čo by mohli svojim spolužiakom i verejnosti ukázať. Odborná porota mala preto ťažkú úlohu, aby určila víťazov jednotlivých kategórií, lebo všetky triedy boli niečím výnimočné a predviedli naozaj kvalitné predstavenie. Patrí im za to velikánska pochvala!!!

            Poradie v prvej kategórii je čisto náhodne aj symbolické:

1.      miesto: príma A s nemeckou verziou piesne Včielka Maja

2.      miesto: sekunda A s anglickou piesňou Cold water

3.      miesto: tercia A s anglickou piesňou Renegades

4.      miesto: kvarta A s francúzskou piesňou Je veux

Poradie v druhej kategórii:

1.      miesto: III.A – ruštinári s ruskou verziou piesne Hurt

2.      miesto: sexta A s piesňou In the jungle

3.      miesto: II.A s piesňou Lazy song

4.      miesto: IV.A so zmesou ruských piesní

5.      miesto: septima A s Bieberovou Love yourself

6.      miesto s rovnakým počtom bodov: I.A (Hallelujah), kvinta A (španielska Duele El Corazon), III.A – nemčinári s nemeckou piesňou So still. Aj tieto piesne boli naozaj vynikajúco predvedené!

Dúfame, že všetci študenti si svoj sviatok užili a od svojich spolužiakov získali ďalšiu inšpiráciu i poučenie. 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejba_s_chlapci.jpg