Oznam

Riaditeľka školy oznamuje všetkým rodičom a záujemcom o štúdium na našej škole, že v školskom roku 2019/2020 otvárame jednu triedu štvorročného a jednu triedu osemročného štúdia. Zároveň vás pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 29.1.2019.

Vážení návštevníci,

nachádzate sa na stránke Gymnázia v Tvrdošíne. Doporučujeme navštíviť aj edupage stránku školy, kde nájdete novinky a aktuálne informácie.

        Kto by nechcel vedieť, ako to chodí na inej škole, dokonca v úplne inej krajine? Štyria študenti Gymnázia Tvrdošín dostali možnosť na vlastnej koži zažiť život študenta v Rakúsku, v meste Linz na Medzinárodnej obchodnej akadémii, kde sa v dňoch 6. - 11. novembra zúčastnili na študijnom pobyte. Boli pridelení k triede bežných študentov, dostali rozvrh hodín a snažili sa pomocou svojich znalostí nemeckého a anglického jazyka fungovať tak, akoby boli riadnymi študentami školy. 

      Po vyučovaní objavovali krásy historického centra mesta Linz či moderné nákupné centrum. Komplikovaná doprava vlakom do "rodiska" lineckého cesta bola hotovou maturitou z cestovania. Vo veľkomeste ich zase čakali presuny električkou, čo hneď v prvý deň výborne zvládli a aj v ďalšie dni už po meste cestovali úplne sami. Okrem školy a mesta spoznali nových ľudí a získali kontakty, ktoré môžu naďalej udržiavať. 

 

      No a čo na to všetko hovoria? "Škoda, že tu nemôžeme zostať ešte aspoň ďalší týždeň!" Ani sa im nečudujeme. Vyskúšať si život v modernom veľkomeste na špičkovo vybavenej škole, používať cudzí jazyk, zažiť pocit slobody a schopnosti postarať sa o seba - to sú skúsenosti na nezaplatenie. 

 

       Tohto si bolo vedenie Gymnázia v Tvrdošíne vedomé a spolu s učiteľmi sa okamžite chytili príležitosti, keď sa, pôvodne v rámci programu eTwinning, naskytla možnosť spolupráce s Medzinárodnou obchodnou Akadémiou v Linzi a sprostredkovali svojim žiakom tento študijný pobyt. Výhodou je, že štúdium na škole mali úplne bezplatné, hradili si len cestu a ubytovanie.Vďaka za spoluprácu v tomto smere patrí aj rodičovskej rade. Gymnázium Tvrdošín je v tomto smere výnimočné, že dokáže svojim študentom poskytnúť oveľa viac možností na cestovanie či sebarealizáciu než niektoré iné školy na Orave.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

eyp2.jpg