Dňa 18. – 20. 3. 2016 sa naši študenti z 2.A Samuel Randiak, Eliška Korbeľová, Karin GarbiarováTadeáš Glonek zúčastnili  4. Európskeho mládežníckeho parlamentu v Častej – Papierničke  pri Modre.

Na tomto podujatí  zažili úplnú simuláciu činnosti parlamentu. Spolu s účastníkmi z rôznych krajín, boli rozdelený do tvorivých skupín, v ktorých  hľadali riešenia na problémy, ktoré si mohli vopred vybrať. Komunikácia v rámci skupín aj v rámci celého parlamentu prebiehala po celý čas v angličtine.

Počas trojdňového maratónu rokovaní,  sa v rámci skupinových aktivít spoznávali s ostatnými členmi skupiny aby mohli spoločne riešiť problémy spojené s právami žien, zúčastnili sa schvaľovania rezolúcií, ktoré vytvorili a predkladali iné skupiny na zadané témy.

Samozrejme, počas tvrdej práce sa našiel čas aj na oddych napr. v podobe tanečného súboja či návštevy wellness. Domov si priniesli mnoho cenných skúsenosti do života, nové priateľstvá a mnoho zážitkov.

Jeden z členov nášho tímu Samuel Randiak bol pozvaný na ďalšie pokračovanie činnosti mládežníckeho parlamentu, ktoré sa bude konať v tureckom Istanbule.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

eyp2.jpg