Od roku 1952 sa môžu deti na Slovensku okrem Vianoc tešiť na svoj špeciálny sviatok – Medzinárodný deň detí. Myšlienka sviatku, ktorého cieľom je robiť radosť deťom a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete , vznikla už v roku 1925 v Ženeve na Svetovej konferencii pre blaho detí.

Mesto Tvrdošín pripravilo pre deti  nášho mesta podujatie s názvom Deň detí – deň policajného, hasičského a záchranárskeho zboru a deň osvety. S ukážkou netradičnej kolektívnej hry kin-ball a aktivitami pre najmenších sa do programu zapojili kvartáni nášho gymnázia (členovia ZK Aspirateur) a spolu s deťmi strávili príjemné slnečné dopoludnie. Premiéru na podujatí mali nové  klubové tričká. Ich zhotoviteľom a zároveň naším prvým sponzorom je p. Vajduľák, za čo mu ďakujeme. Počas celého podujatia sa hlavne tým najmenším venoval náš maskot  - lišiačik.
Pre tých, ktorí sa podujatia nezúčastnili, sú k dispozícii zábery zachytávajúce radosť detí a spomínané športové i nešportové aktivity.

foto
fotogaléria zo stránky mesta Tvrdošín
tvrdošínske noviny
odkaz na stránku mesta s článkom

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

koniec_roka_10_12.jpg