... čo na seba?

Klikni na našu METEOSTANICU – ukáže Ti aktuálnu vonkajšiu teplotu, rýchlosť vetra,  tlak a vlhkosť vzduchu.

Sme jediná škola v okrese, ktorá má svoju meteostanicu. Okrem Dolného Kubína sa podobná stanica na Orave nachádza len u nás na Gymnáziu v Tvrdošíne.

Jej poslaním je nielen uľahčovať orientáciu v počasí, ale najmä ukázať krásu meteorológie a naučiť sa sledovať zmeny počasia.

Každý mesiac sa časť žiakov projektového tímu Erasmus + zaoberá okrem iného aj počasím. Spoločne vytvárajú tabuľku s nameranými hodnotami za predchádzajúcich 30 dní. Tieto hodnoty sa potom porovnávajú na dvoch úrovniach: v rámci nášho regiónu a v rámci všetkých troch partnerských regiónov zapojených do projektu Erasmus+.

Meteostanicu sme kúpili vďaka finančným prostriedkom grantu Európskej únie, ktorý nám bol pridelený vďaka schválenému projektu Erasmus+. Náš projekt bude trvať ešte 2 roky, ale meteostanica tu bude pre výučbové potreby našich žiakov aj v nasledujúcich rokoch.

Základné údaje z našej meteostanice nájdeš keď klikneš v hornom menu na link WeatherLink

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy_plagat.jpg