Do súťaže sa môžu zapojiť IBA TRIEDY . Princípom súťaže je vytvoriť svojho triedneho EKOhrdinu za použitia týchto podmienok:

 1. na výrobu EKOhrdinu sa môže použiť iba recyklovateľný materiál:
  • plast - PET, PVC, polystyrén ..
  • sklo - biele, hnedé, zelené
  • textil
  • papier
  • tetrapack
  • kov - oceľ, hliník,
  • drevo
  • pneumatiky
 2. EKOhrdina musí mať minimálne 1 METER na výšku
 3. EKOhrdina musí obsahovať triedne logo, ktoré si sami žiaci vymyslia. (Logo, ktoré najlepšie charakterizuje triedu.)

Na výrobu svojho EKOhrdinu majú žiaci čas od 01.05.2017 - 01.06.2017 (vrátane). Registrácia do súťaže prebieha tak, že triedny učiteľ pošle v tomto termíne dve fotky (1.fotka žiakov so svojim hrdinom, 2. fotka hrdinu s metrom - overenie splnenia 2. podmienky)

NEZABUDNITE! Čím originálnejší nápad, tým väčšia šanca vyhrať! :)

Boli by sme veľmi radi, keby ste sa práve VY zapojili do súťaže.

Pomocný materiál nájdete v kabinete BIO a FRJ v suteréne do 15. mája. Pomôcť si môžete aj materiálom, ktorý každý mesiac separujeme v našej škole.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

saliansky matko_1.jpg