Gymnázium v Tvrdošíne už viac než 20 rokov poskytuje kvalitnú výučbu a vytvára priaznivé podmienky pre rozvoj talentovaných žiakov, ktorí v každom školskom roku dosahujú úspechy v športových, prírodovedných, jazykových, literárnych či umeleckých súťažiach.

 V týchto dňoch sme sa dozvedeli o udelení dokonca medzinárodne uznávaného ocenenia JuvenesTranslatores v súťaži mladých prekladateľov, ktorá sa každoročne koná pod záštitou Európskej komisie. Celoslovenské kolo súťaže sa konalo 24. novembra 2016. Gymnázium v Tvrdošíne bolo vybraté ako jedna z 13 stredných škôl na území Slovenska. Počet stredných škôl z každej krajiny je určený počtom europoslancov z jednotlivých krajín EÚ. Z našej republiky teda súťažilo celkovo 60 žiakov, z Gymnázia v Tvrdošíne 5 žiakov, ktorí prekladali z anglického (Agáta Brozová, Samuel Randiak), francúzskeho (Veronika Jurčiová, Alica Staššáková) a poľského jazyka (Janka Kozoňová). Všetky práce boli na výbornej úrovni. Dobrý prekladateľ musí ovládať nielen jazyk originálu textu, ale tiež cieľový jazyk, čo znamená mať bohatú slovnú zásobu v slovenskom jazyku, vyjadrovacie schopnosti a ovládať správny pravopis a gramatiku. Netrpezlivo sme čakali na výsledky a je to tu: v celoslovenskej konkurencii zvíťazila naša Agáta Brozová. Jedná sa o študentku, v ktorej sa spája prirodzený talent a inteligencia s usilovnosťou a sebadisciplínou. Aktívne sa zapája do viacerých súťaží, čo vždy vyžaduje nasadenie a prípravu, pričom následne si musí dobrať zameškané učivo v škole. To všetko sa dá zvládať jednak vďaka ústretovosti pedagógov a jednak vďaka jej rodinnému prostrediu, kde má Agáta vždy podporu zo strany rodičov, no zároveň i príklad pracovitosti a skromnosti.

Čo Agátu teraz čaká? Účasť na odovzdávaní cien priamo v Bruseli, prestížny certifikát, ktorý jej otvorí dvere ku kariére aj v iných oblastiach než je prekladateľstvo a z toho vyplývajúce životné príležitosti. Blahoželáme ti, Agátka, a prajeme ešte veľa ďalších úspechov!

 

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy_plagat.jpg