Miestny Spolok Slovenského Červeného kríža v Tvrdošíne v spolupráci so ZŠ Márie Medveckej v Tvrdošíne a Národnou transfúznou službou v Martine 16. 11. 2017 zorganizovali Študentskú kvapku krvi. Každoročne  sa  študenti a učitelia nášho gymnázia zúčastňujú Kvapky krvi a darujú túto vzácnu tekutinu. V tomto školskom roku sú to žiaci IV. A a oktávy A. A čo nás teší najviac? Aj v tomto roku pribudli noví prvodarcovia. Všetkým darcom ďakujeme, stretneme sa znova v marci. - FOTO -

Tma, slabé plamienky sviečok, melódia strašidelnej ruskej uspávanky, blúdiace bytosti po chodbách. Už máte zimomriavky? Nemusíte sa báť, to nie je scéna z hororu, ale priblíženie atmosféry nočnej hry, ktorú si žiaci sekundy pripravili pre primánov.

Čítať ďalej...

Slovenská pedagogická knižnica už po ôsmykrát v októbri – Mesiaci školských  knižníc vyhlásila česko-slovenský projekt Záložka do knihy spája školy. Gymnázium Tvrdošín je jednou zo 797 slovenských škôl zapojených do projektu. Našou partnerskou školou bolo, nielen v tomto projekte, Gymnázium z Nového Bydžova. Záložky od našich českých priateľov už majú nových majiteľov a pre vás ostatných máme zopár fotografií.

Nikdy v živote sme si nemysleli, že aj blato dokáže vytvoriť nové priateľstvá. Našich zahraničných kamarátov sme vôbec nešetrili a hneď po príchode sme ich zobrali na krásnu prehliadku Juráňovej doliny a bahnistú, ale o to zaujímavejšiu cyklotúru. Po náročnom dni sme svoje svaly uvoľnili v bazénoch Meander parku. Večer sme našich hostí naučili  tradičné slovenské folklórne tance. V ďalších dňoch sme navštívili najznámejšie oravské pamiatky a pri návšteve Roháčov sme s úžasom pozorovali nadšenie českých i litovských kamarátov pri pohľade na vysoké hory, ktoré sú pre ich krajiny nezvyčajné. V posledných dňoch nám naše mesto predstavil pán primátor a povedal nám o ňom veľa zaujímavostí. Tento športový pobyt sme si veľmi užili, spoločne si zašportovali a tešíme sa na ďalšie spoločné projektové stretnutie v ČR.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=cE_Um7gW0SI

Posledný októbrový pondelok patrí  súťaži o Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. To naše (venované spomienke na M. R. Štefánika) sme nazvali DO SVETA SO ŠTEFÁNIKOM. V skupinových aktivitkách sme sa zamerali na život, lásky, úmrtie, vedecké a diplomatické potulky generála Štefánika. Pozreli sme si dva krátke dokumentárne filmy, navrhli modely vlastných lietadiel, naplánovali cesty do zahraničia, pilotovali lietadlo. Naše cestovanie bolo trojgeneračné, na bezpečnosť cestujúcich - žiakov - dohliadala jedna mamička a dve staré mamy, za čo im ďakujeme.
-FOTO-