- fotografie zo súťaže sa zobrazia po kliknutí na obrázok

Tím PanaRobots Gymnázium Tvrdošín pokračuje v úspechoch. Presadil sa silnej konkurencii v celoslovenskej súťaži RoboCup 2018 v Martine a získal 1. miesto v kategórii Rescue Line, čím postúpil na celosvetové finále do Montrealu v Kanade. Zároveň obsadil 2. miesto v kategórii Konštrukcia. Gratulujeme a držíme palce v Montreale.
Súťaž sa konala v dňoch 28.2. až 02.03.2018 v Spojenej škole Martin. Mladí nadšenci robotiky súťažili v stavbe a programovaní robotov v kategóriách konštrukcia, záchranár, tanec a futbal robotov. Tím PanaRobots Gymnázium Tvrdošín reprezentoval Andrej Klčo (kvarta) v sprievode vedúcej tímu Aleny Klčovej.

Roztočte svoje mozgové závity a zapojte sa do súťaže: TALENT GYMNÁZIÍ (ak si žiak KTA, SXA, SPA, OKA, I. A, II. A, III. A, IV. A) alebo do súťaže: IQ OLYMPIÁDA (ak si žiak PRA, SKA, TRA, KVA). Účasť v tejto súťaži sa započítava do školskej súťaže tried. Navyše najlepších jednotlivcov oceníme vecnými cenami.

Čítať ďalej...

Naša škola sa do súťaže EUROSCOLA zapojila úplne prvýkrát, preto sme boli nesmierne nadšení, keď sme sa dozvedeli, že sme hneď  vyhrali možnosť stráviť jeden celý deň v Európskom parlamente v Štrasburgu. Naše veľké úsilie prinieslo svoje ovocie a prvý február 2018 bol deň, keď sme zasadli do „Demicycle“ – obrovskej rokovacej miestnosti Európskeho parlamentu.
Krása a majestátnosť budovy všetkých ohúrila už na začiatku. V parlamente nás milo privítali a rozdelili do frakcií. Približne 500 stredoškolákov! Najprv malé občerstvenie a hneď potom nasledovalo predstavenie každej z pozvaných škôl z celej Európy.  Slovenská prezentácia bola výnimočná a naše dievčatá v tradičných krojoch zožali obrovský úspech.

Čítať ďalej...

Radi športujete, súťažíte, bicyklujete, chcete vyskúšať niečo netradičné alebo urobiť niečo pre svoje zdravie?

Po úspešnej 24-hodinovke organizuje naša škola preteky jednotlivcov na cyklotrenažéroch. V dňoch 27.2.-2.3.2018 si budete môcť preveriť svoje schopnosti na 10,77km trati. Trasa bola vytvorená našimi projektovými partnermi z Litvy a vedie okolo mesta Biržai. Každý pretekár absolvuje celú trasu a jeho čas sa zaznamená (v prípade záujmu môžete súťažiť proti pretekárovi na druhom stroji). Po ukončení pretekov najlepších pretekárov vyhodnotíme a porovnáme so súťažiacimi v Litve a v Českej republike.

Čítať ďalej...

príklady prijímacích skúšok (po kliknutí na odkaz sa otvorí priečinok so súbormi prijímacích skúšok vo formáte doc, ktoré si môžete otvoriť priamo v prehliadači alebo stiahnuť do svojho počítača. V prípade akýchkoľvek komplikácií napíšte na gymts(zavináč)gymts(bodka)sk)

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

pozvanka_bazantsky.jpg