Piatok 24. a sobota 25. novembra patrila netradičnej športovej akcii. V 24-hodinovom maratóne sa striedalo vyše 150 pretekárov na dvoch ergometroch v približne 20-minútových intervaloch, aby spojili svoje sily v úsilí prejsť čo najväčšiu vzdialenosť. Trasa pretekov viedla z českého mesta Rájec-Jestřebí, prechádzala naším mestom a končila v 1231,4 km vzdialenom litovskom meste Biržai. FOTOGALÉRIA (už je tu), TV NOVINY Markízy (pred akciou), TV NOVINY Markízy (po akcii).

Aj keď sme mali pred akciou obavy, či sa nám podarí nájsť dosť dobrovoľníkov, realita prekonala naše očakávania. Okrem študentov a učiteľov nášho gymnázia nám prišli pomôcť bývalí žiaci, rodičia, súrodenci, hráči a tréneri športových klubov, aktívni cyklisti, zamestnanci mesta a mnohí iní, ktorí sa do týchto kategórií nedajú zaradiť. Naši partneri z Biržai a Rájca-Jestřebí takisto postavili na štart po dva "múdre šľapacie stroje" s pripravenou posádkou na striedanie. Štart pretekov, plánovaný na 8.00, sa o 5 minút oneskoril, ale nakoniec sa všetkých šesť pretekárskych strojov pripojených na internet vydalo na dlhú cestu.  Napriek niektorým technickým problémom nám tempo a dobrá nálada vydržali až do konca. Dopredu nás hnala aj výborná hudba a nasadenie pretekárov v jednotlivých krajinách, ktoré sme mohli online sledovať na monitore.

Do cieľa sa nám v časovom limite doraziť nepodarilo, spomedzi všetkých pretekárskych strojov sme sa však dostali najďalej. Zostali sme 43,5 km pred bránami Biržai len kvôli 50-minútovému výpadku na systéme. Druhý v poradí bol český ergometer s viac ako 200 km stratou. Litovčanom chýbalo 277 km domov. Náš druhý cyklotrenažér sa dostal pred druhý litovský. Pelotón uzatvárala česká dvojka, ktorú ale technická chyba  vrátila po desiatich hodinách späť na štart.

Pre výsledky pretekov bude rozhodujúca priemerná vzdialenosť oboch cyklotrenažérov jednotlivých krajín. Oficiálne výsledky a štatistiky budú uverejnené hneď, ako ich prejde rozhodcovská komisia. 

Ďakujeme všetkým zapojeným za podporu a veríme, že sa na podobnej akcii stretneme aj v budúcnosti.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

lamohlavy_2012_015.jpg