16. novembra 2009 sa začala písať história NEOBYČAJNÝCH, AKČNÝCH, ROTUJÚCICH SUPERDNÍ na tvrdošínskom gymnáziu. (Fotografie)

Po pripomenutí si histórie tohto významného dňa, položením kvetov k pamätníku a zaspievaní študentskej hymny sa rozbehli aktivity v triedach.

Študenti so svojimi pedagógmi v nich oslavovali svoju mladosť a kreativitu. Ukázali schopnosť baviť sa, ale aj zabaviť, zaujať a poučiť iných. V 12-tich triednych aktivitách sa striedali každých 25 minút. Počas necelých piatich hodín si vyskúšali svoje vedomosti v kvíze (II.OG), navštívili Afriku s „naozajstným“ šamanom, zebrou a slonom (III.OG), potrápili svoje mozgové bunky v lamohlavoch (VII.OG) a v klube duševných športov (VIII.OG).

V VI.OG si pripomenuli históriu spartakiád, v II. S sa zo všetkých na chvíľočku stali veľkí chemici. I.A a II.A vsadili na osvedčené zábavné aktivity, v III.A hrala živá kapela a v športovej hale si pod dozorom I.S každý vyskúšal svoje florbalové a basketbalové zručnosti.

Študenti V. OG poučili všetkých o tom aké je dôležité, aby sme sa neseparovali ale SEPAROVALI, lebo inak bude naša ekologická stopa veľmi veľká - asi na 3 planéty a my máme predsa len jednu.

Naši maturanti zo IV. A všetkých naučili spievať GAUDEAMUS.

Slová študentskej hymny: „Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus - radujme sa teda, pokiaľ sme mladí“ presne vystihujú pondelkovú sviatočnú atmosféru na našej škole.

                                                                                                                                I. Ť. zrš

 

Pri príležitosti Dňa študentstva sa študenti kvarty zúčastnili írskej tanečnej šou v Dome kultúry v Trstenej. Šou mala názov Mystery of the Dance (Tajomstvo tanca). Predstavovala príbeh o zakázanej láske elfa a človeka. Tento príbeh nás utvrdil o pravde, že láska dokáže prekonať aj tie najväčšie prekážky.

V tanečnej šou sa nám predstavili tanečníci zo súboru Merlin. tento súbor je na tanečnej scéne už vyše 15 rokov. jeho repertoár je zameranýhlavne na írsku, stepovú a dobovú šou.

Z vystúpenia sme odchádzali plní príjemných pocitov a snívali o svete mágie a rozprávok.

                                                                                                                                - kvartáni -

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejba_s_chlapci.jpg