Každý rok je jeden októbrový týždeň venovaný „boju proti rakovine“ a tradične sa končí Dňom jabĺk, kedy dobrovoľníci rozdávajú okoloidúcim čerstvé šťavnaté jablká, aby aj takto pripomínali občanom potrebu pamätať na zdravý životný štýl. Jablko taktiež symbolizuje náhradu za cigarety, ktorej sa žiaľ dnešná mládež omnoho viac chytá ako zdravého ovocia.

Chcete si pozrieť fotografie? Kliknite na tento odkaz!

 

Tento rok sa Týždeň proti rakovine uskutoční netradične od piatku do piatku t.j. od 23. 10. - 30. 10. 2009, pričom Dňom jabĺk 23.10. začal a vyvrcholí Fórom onkologických pacientov v Bratislave.

Študenti onkologického krúžku pod vedením PaedDr. Ivety Ťapákovej robia rôzne aktivity súvisiace s onkologickou výchovou.

Keďže je tento rok netradičný, rozhodli sme sa, že v tento deň prídeme do školy oblečení vo farbách jabĺčok. A aby to bolo ešte zaujímavejšie, tak sme si to rozdelili po poschodiach: všetci, ktorí majú svoju triedu na prízemí prišli v zelenom, 1. poschodie v žltom a 2. poschodie v červenom. Vo vestibule školy sme pripravili burzu onkoinformácií. Celý deň sme ponúkali šťavnaté a chutné jabĺčka z vlastných zdrojov a každý dostal malú papierovú jabĺčkovú brošničku.

 

 

 

 

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_ples.jpg