V Turanoch sa dňa 27.10.2011 uskutočnilo medzinárodne kolo študentov stredných škôl "Župná kalokagatia 2011" pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, ktorý osobne preteky otvoril. Našu školu reprezentovali M. Lajmon a M. Planieta (septima), P.Čajová (III.S), D. Grobarčíková (sexta) a F. Palider (oktáva), ktorí si svoju účasť vybojovali na krajskom kole. Po štarte našich študentov čakala streľba, kde sa im darilo striedavo, ale dokázali si udržať svoj štandard. S veľkým odhodlaním sa pustili do ďalších disciplín, v ktorých sa im darilo lepšie. Prišla však posledná kontrola a naše družstvo dobehlo dve družstvá ktoré štartovali pred nami. Škoda, mali to pekne rozbehnuté, dlho sa tu zdržali, vyšli z tempa a stratili veľa sekúnd. Aj napriek tejto "smole" sa umiestnili na peknom treťom mieste. Za čo im srdečné blahoželáme za výbornú reprezentáciu školy. -FOTO (krajské a medzinárodné kolo)-

krajské kolo

V piatok 23.9.2011 sa naši žiaci zučastnili krajského kola Župnej kalokagatie. Súťaž sa konala pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, ktorý ju aj osobne otvoril. 

Družstvo tvorili študenti: M. Lajmon a M. Planieta (septima), P.Čajová (III.S), D. Grobarčíková (sexta) a F. Palider (oktáva).

Po vynikajúcom bežeckom výkone, dobrej streľbe a takmer bezchybnej vedomostnej časti získali naši študenti v súťaži 1. miesto a postup na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať koncom októbra v Turanoch

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

kniha_web_2013_001.jpg