Majstrovstvá Slovenskej republiky vo florbale v podaní študentiek Gymnázia Tvrdošín

Dňa 26.4.2010 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky vo florbale Stredných škôl dievčat v Košiciach. Zúčastnilo sa ich 8 tímov z každého kraja, kde patrila aj naša škola Gymnázium Tvrdošín za Žilinský kraj. Naše vystúpenie v podaní dievčat športovej triedy bol výnimočný. Aj napriek tomu, že niektoré z nich hrali celý turnaj bez striedania, čomu nasvedčovala dobre zvládnutá nielen kondičná príprava ale aj herná činnosť, ktorá sa prejavila práve na Majstrovstvách Slovenska.

V základnej časti dievčatá absolvovali 2 zápasy, ktoré napovedali každému, že budú hrať finále. Tak sa aj stalo.

Zápas:     Gymnázium Tvrdošín – Gymázium Brezno 10 : 0
                      
Tejto škole sme nedali dýchať od začiatku, aj napriek tomu, že sme hneď po prvých sekundách zistili, že to nebude súper až tak náročný. A tak sa aj stalo. Dievčatá vsietli do súperovej brány 10 gólov bez žiadnych problémov.
Góly: Spišiaková 3, Rakytová, 3, Stredanská 2, Balážová 2

Zápas: Gymnázium Tvrdošín –  Gymnázium Košice 3 : 0

Zápas bol prelomový, pretože víťaz  postupoval  priamo do finále. Preto bolo dôležitým článkom nespanikáriť a v kľúdnej atmosfére si hrať svoju hru. Dievčatá pochopili svoj zámer a tým napredovali ďalej. Viťaztvom sme sa prebojovali do priameho finále.  
Góly: Medvecká 1, Spišiaková 1, Balážová 1

Finále: Gymnázium Tvrdošín – Obchodná akadémia Ilava 2  :  1
                   
Finálový zápas nebol vôbec rozhodnutý na začiatku. Zo strany Ilavy to bol najväčší nápor na nás z celého turnaja. Dievčatá z Ilavy boli presvedčené svojim víťaztvom aj na základe menšieho počtu našich dievčat na striedačke. To však ale dievčatá nerozladilo a hrali svoju hru. Rozhodujúce boli prvé 3 minúty v ktorých sme vsietili súperovi rýchle 2 góly, ktoré dlhšiu dobu nemohol rozdýchať. To sme využili v nás prospech a dievčatá zabrali zo všetkých svojich síl na plné obrátky. Samozrejme veľkou oporou tímu bola brankárka Martina Pilšáková, ktorá nádhernými brankárskymi ťahmi florbalistu vyrážala nápor súperiek do poslednej minúty. Dievčatá si už nedali pustiť šancu byť konečne oficiálnymi Majsterkami Slovenskej republiky za rok 2010. Bojovali dokonca a naozaj sa toto vydreté víťaztvo vyplatilo.
Góly: Spišiaková 1, Rakytová 1

Konečné poradie:
1.miesto   Gymnázium Tvrdošín
2.miesto   Obchodná akadémia Ilava
3.miesto   Gymnázium Sereď
4.miesto   Gymnázium Košice
5.miesto   - 8. miesto už neviem
Ale na 8. mieste bola diskvalifikovaná škola z Prešova.

Víťazný tím:
Martina Pilšáková – brankárka, Barbora Spišiaková, Monika Stredanská, Júlia Rakytová, Denisa Medvecká, Tatiana Balážová, Ivana Domagalová


Patrí im poďakovanie za reprezentáciu nielen školy, mesta ale aj celého Žilinského kraja.

-Soňa Brnová -

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy2.jpg