Vedeli ste, že Francúzsko sa rozprestiera aj v Južnej Amerike, v Afrike a má svoje ostrovy v Tichom a Indickom oceáne? Nielen croissant z lístkového cesta či Camembert, ale aj kopra (kokosová dužina) patrí k typickým špecialitám francúzskej gastronómie.
28. apríla 2016 si tvrdošínski gymnazisti, ktorí sa učia francúzštinu, pripravili pre všetkých žiakov školy program vo francúzskom štýle. -foto-

 

Na chodbách cez prestávky sa vo veľkom súťažilo: mohli ste spoznať francúzske mestá, jedlá i osobnosti. Odmenou za správnu odpoveď boli chutné jednohubky napečené spolužiakmi z TRA, SXA a OKA. V učebni digitálnych technológií (UDT) prebiehali prezentácie z dielne našich šikovných žiačok – Dominiky a Karin z tercie a Alice a Barborky zo sexty, ktoré rozšírili náš obzor nielen o zaujímavosti pevninského Francúzska ale aj o dôležité aktuálne informácie o francúzskych zámorských teritóriách a departmentoch. Každá trieda svoje čerstvé vedomosti pretavila do odpovedí na kvízové otázky a víťazný tím získal mimoriadnu odmenu aj pre svoju triednu profesorku. Chcete vedieť čo to bolo? Spýtajte sa tercie.
Vášniví stavitelia či konštruktéri mali unikátnu možnosť postaviť z kociek dominantu Paríža – Eiffelovu vežu. Najvyšší výtvor meral až 178 cm. Spoločnými silami ju postavili terciáni. Každý prispel k ladnému priebehu tohto vydareného dňa.

Ďakujeme všetkým za účasť a pomoc pri realizácii, najmä animátorom, cukrárkam, pekárom a školiteľkám. MERCI BEAUCOUP (mersi boku). Tešíme sa na Francúzsky deň opäť o rok.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zenit_09_01.jpg