Deň anglického jazyka, ktorý v celom svete pripadá na 23.apríla – deň narodenia a úmrtia Wiliama Shakespeara, sme oslávili akčne, ako to už u nás na škole býva zvykom. Triedy si pre ostatných žiakov pripravili program, pričom každá trieda spracovala zaujímavosti, ktoré sa týkajú jednej anglicky hovoriacej krajiny.  -foto- (nebojte sa, ešte doplníme :))

 

Žiaci TERCIE zahrali divadlo o prvých usadlíkoch v USA, ktorí sa od indiánov naučili pestovať nové plodiny a tak prežiť na novom kontinente.

KVARTA pripravila prezentáciu o KANADE a ochutnávku mufinov a palaciniek s javorovým sirupom, ktorých bolo naozaj neúrekom a každému sa ušlo.

KVINTA zaviedla divákov do ÍRSKA – prezentáciou, videom, zaujímavými informáciami a veselou ľudovou piesňou Whisky in the jar vo vlastnom podaní.

Trieda I.A predstavila ANGLICKO ako krajinu pirátov a Shakespeara. Dali si rady aj s krkolomnou shakespearovskou angličtinou a zahrali scénku z divadelnej hry Rómeo a Júlia. Potom nasledovala ochutnávka tradičného anglického syra Chedar.

SEXTA predstavila ŠKÓTSKO, krajinu whisky, oviec, golfu a netradičných športov. Opäť nechýbala hudba a škótsky tanec. Chuťové poháriky študentov si zamaškrtili na maslových sušienkach.

II.A priblížila AUSTRÁLIU – jej prírodu prezentáciou a históriu scénkou o objavení krajiny moreplavcom Jamesom Cookom. Na vykreslenie toho, čo moreplavec videl na novom kontinente, si študenti nacvičili tanec aboriginov.

Trieda III.A zahrala divadlo o kráľovnej Alžbete, ktorá navštívila NOVÝ ZÉLAND. Sprevádzal ju domorodý obyvateľ, ktorý jej ukázal všetky krásy krajiny. Zaspievali aj hymnu Nového Zélandu, ktorá má text v maorskom i anglickom jazyku.

Celá akcia obohatila vedomosti a všeobecný rozhľad žiakov, upevnila sa spolupatričnosť a spolupráca triednych kolektívov, jednotlivé triedy mohli obdivovať, čo dokážu iné triedy a namotivovať sa pre ďalší rozvoj v anglickom jazyku.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zenit_09_01.jpg