Tohtoročné podujatie k Medzinárodnému dňu školských knižníc sa nieslo v duchu Senecovho výroku: ,,Keď ľudia vyučujú, sami sa učia.“
Celé podujatie bolo v réžii žiakov. Žiaci (podľa upraveného rozvrhu) pripravovali vyučovaciu hodinu pre žiakov inej triedy (starší žiaci učili mladších, mladší žiaci starších, žiaci učili učiteľov, vnúčatá starých rodičov/deti rodičov). Vyučovalo sa v knižnici, ktorej výzdoba je výsledkom minuloročného podujatia.

Skvelá hodina, páči sa nám v pozícii učiteľov. Nevýhoda je to, že sa učiteľ cíti ponižujúco, keď deti nemajú záujem o aktivity, ktoré si učiteľ pripravil. Ale inak malí boli zlatí a krásni. (III. A)

Na začiatku sme boli veľmi nervózni, učiť učiteľov nie je hračka. No učitelia boli milí a chápaví. Zapáčilo sa nám to. Určite by sme si to ešte chceli vyskúšať. (Katka, kvarta)

Žiaci, ktorých sme učili, boli veľmi milí a disciplinovaní, poslúchali. Pripraviť hodinu a myslieť na to, že to musí byť tak  ako má byť, žiaden chaos,  je dosť obtiažne. Všetci, celá trieda, sme spolupracovali a spoločne hodinu zvládli.    (Barborka, tercia)

V rámci MDK prebiehali na našej škole rôzne aktivity, z ktorých sme sa zúčastnili hodiny netradičnej geografie, čo si pre nás pripravili terciáni. Dozvedeli sme sa nové informácie o Slovensku, zahrali sa hry a vyskúšali rôzne aktivity. Okrem zábavnej časti sme aj podporili lepšie medzitriedne vzťahy.  (Agátka, kvinta)

Perfektná zmena z klasických dní, bol som super dusíkatá báza.  (Aďo, kvarta)

Fotografie

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

den _spanielskej _kultury.jpg