Aj túto jeseň zorganizovala LIGA PROTI RAKOVINE workshop pre pedagógov a študentov škôl, kde sa vyučuje onkologická výchova.
Tohtoročný workshop  so zaujímavým, inšpiratívnym a poučným programom bol v Bratislave a zúčastnila sa ho profesorka PaedDr. Iveta Ťapáková s 2 študentkami zo IV. A – Zuzkou Bukovou a Kristínkou Spišiakovou.

V Bratislave sme získali cenné informácie o kampani Týždňa proti rakovine, ktorý sa tradične týka prevencie a podpory zdravia. Tento rok bude kampaň cielená na najväčšie bohatstvo každého človeka – na zdravie. Bude prebiehať formou súťaže v "žabákovaní". Cieľom je aby sme všetci spoločne urobili 80 000 000 "žabákov" a tak symbolicky obskákali celú zemeguľu.

Všetky získané informácie a skúsenosti zúročíme pri organizovaní Týždňa proti rakovine a Dňa jabĺk na našej škole.

Slovensko sa každoročne zapája do celosvetového boja proti rakovine prsníka a ani tento rok tomu nebolo inak. Siedmy ročník tradičného AVON Pochodu proti rakovine prsníka, ktorý prináša pozitívnu energiu a pomoc projektom zameraným na prevenciu a liečbu tejto choroby sa konal v sobotu.
Milióny ľudí vo viac ako 60 krajinách sveta podávajú pomocnú ruku ženám, ktoré trpia rakovinou prsníka a podporujú programy a projekty zamerané na boj za zdravé prsia. Vďaka ľudskej solidarite sa Slovensko opäť zapojilo do celosvetovej iniciatívy boja proti rakovine prsníka. V rámci workshopu sme aj my prispeli k zahaleniu Bratislavy do ružovej farby.  - fotografie -

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

ms_florbal_10_03.jpg