Presne o 8,30 sa 26 detí rozbehlo pomocou KEŠIEK spoznávať našu školu. Deti boli rozdelené do 5tich skupín: MICKEY MONTANA, PAFTAG, HORALKY OD SEDITY, VELKO a MALÍ GÉNIOVIA. Dnes k nám prišli samí šikovníčkovia – lebo 10 kešiek ukrytých na rôznych poschodiach, v tajuplných zákutiach a všelikde inde ,  sa im podarilo nájsť v rekordnom čase. Po skončení hľadania si jednotlivé skupiny vymysleli vlastný pokrik a hymnu:
Na motívy pesničky KOPALA STUDIENKU – zložili  PAFTAG hymnu:

Nad gympľom sa svieti, dajte pozor deti.
Sú tu gymnázdniny, cez tieto prázdniny,
veľa zábavy je.

Na motívy pesničky TANCUJ TANCUJ VYKRÚCAJ zložili VELKO
Gymnázium Tvrdošín, Tvrdošín,
slnko svieti neprší, neprší.
Všetci sa tu tešíme, tešíme
a spolu sa zahráme, zahráme.
Tralalala, Tralalala, Tralalala lalala lalala.

Riekanku zložili MICKEY MONTANA
Slnko svieti, čajka letí,
na gympli sa hrajú deti.
Nič nejedia, nič nepijú –
len si krásne, dobre žijú.


Gymnázdniny tie sú príma,
kešky nám tu každý skrýva.
Skáčem, behám, športujem,
tiež spievam a maľujem.
Indície sme tu našli.
Celú školu sme tak prešli.
Aktivity, tiež sú príma,
zábava sa tu nemíňa.

Zložili MALÍ GÉNIOVIA a HORALKÁM OD SEDITY sa podarilo takéto minidielko:
Gymnázdniny majú dobrý program na prázdniny.
Na nudu čas nemáme, dobre sa tu zahráme.


Po zoznámení sa s našou školou a potrápení si hlavičiek pri vymýšľaní riekaniek a pesničiek, dostali zabrať ŠIKOVNÉ RUČIČKY. Každý účastník si z FIMO hmoty vyrobil ozdobu na lyžičku, ktorú si zobral domov, aby mu pripomínala prvý deň našich GYMNÁZDNIN.

Po krátkej prestávke sa všetci presunuli do športovej haly, kde sa do sýtosti vyskákali, vybehali, vyšantili a zabavili pri netradičných športových aktivitách.

Pondelkový organizačný tím:
•    učitelia: Hrubcová, Masnica, Masnicová, Plávková, Ťapáková
•    študenti: Monika Vranová, Vidiečanová, Štiptová (tercia), Franko, Korbeľová, Garbiarová (I. A)

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat.jpg