V týždni od 27. 11. sme na našej škole intenzívnejšie, ako inokedy BOJOVALI PROTI STRESU.
Každý rok si na boj vyberáme iné „zbrane“. Tento rok – motivovaní našimi výborne tanečne disponovanými štvrtákmi, bola voľba jednoznačná. Pretože už od malička nás učia, že si máme brať príklad od starších, tak sme si ho zobrali od našej IV. A a bojovali sme TANCOM.
Tanečnou školou, ktorá prebiehala v učebni študentských aktivít (USA) pod vedením pani profesorky Kleinovej Marković a učiteliek tanca z tercie: TAMARKY, MARTINKY, MONIKY, BIANKY, ANIČKY, SIMONKY a KATKY „prešli“ všetky triedy. Dievčatá naučili svojich spolužiakov tancovať LINEDANCE a ako bonus aj SALSU.
V stredu cez veľkú prestávku sme sa všetci študenti našej školy stretli v športovej hale, kde nám najskôr naši štvrtáci zatancovali ich nezabudnuteľnú ZUZULIENKU, a potom sme sa všetci roztancovali v rytme linedance. Bola to super tanečná veľká prestávka. Tancovali spolu veľkí aj malí – od primánov po maturantov. Dokonca naši oktaváni (keďže dnes pozývali na svoju stužkovú – tancovali v spoločenskom oblečení: obleky, kravaty, šaty, lodičky, ...)

Fotografie a video (uverejníme čoskoro)

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

cezpolny_beh_okres_spol_foto2012_11.jpg