Na jeseň každého roka vyhlasuje Európska asociácia líg proti rakovine (ECL) Týždeň proti rakovine, ktorý sa uskutočňuje tento rok od 13. 10 – 17. 10. V rámci neho naša škola zúčastňuje alebo organizuje viacero aktivít:
•    10. 10. – 12. 10. sa 2 študentky III. A – Simona Kapalová a Viktória Mydlárová spolu s p. p. Ťapákovou zúčastnili workshopu v Tatrách. ktorý organizovala Liga proti rakovine. V rámci worksopu prebehla aj súťaž. Súťažiaci z celého Slovenska  (takmer 40 škôl) boli rozdelení do 9 skupín a skupina s našimi babami skončila na 2. mieste. GRATULUJEME !!!
•    16. 10. v spolupráci so Slovak Medical Students´Association budú prebiehať besedy na tému: PRVÁ GYNEKOLOGICKÁ PREHLIADKA, pre dievčatá z tried: KTA, SPA, OKA, I. A, II. A, III. A, IV. A
•    16. 10. bude vo vestibule školy ochutnávka zdravých nátierok, ktoré pre svojich spolužiakov pripravia študenti prímy a III. A
Počas aktivít Týždňa proti rakovine sa už tradične koná Deň jabĺk, keď na našej škole chodíme oblečení v hornej polovici tela vo farbách jabĺk a dobrovoľníci rozdávajú čerstvé šťavnaté jablká, aby aj takto pripomínali svojim spolužiakom potrebu pamätať na zdravý životný štýl. Jablko taktiež symbolizuje náhradu za cigarety, ktorej sa, žiaľ, dnešná mládež omnoho viac chytá ako zdravého ovocia.
•    16. 10. bude NÁŠ farebný ČERVENO – ZELENO – ŽLTÝ DEŇ JABĹK, ktorý sme presunuli na štvrtok práve pre to, aby si ho naposledy užili aj naši štvrtáci (lebo v piatok už budú mať sviatočné „stužkové róby“).

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat.jpg