24. 9. 2014 - Biela pastelka - verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného život. Lenka a Marcelka - študentky septimy,  pomáhali ÚNSS ako dobrovoľníčky pri zbierke v uliciach nášho mesta.
V škole to bol jeden z našich  farebných dní –  BIELY DEŇ.
Prišli sme oblečení v hornej časti tela v bielom a počas prestávok  prebiehali rôzne aktivity, v ktorých si študenti aspoň na pár minút mohli vyskúšať  - aké je to byť nevidiacim. Za organizáciu BIELEHO DŇA bola  zodpovedná SEPTIMA. Počas tohto dňa študenti rátali mince, zisťovali presný čas, zapínali zips alebo gombíky, skúšali sa podpísať, nakresliť obrázok, či naliať si „polievku“ alebo nápoj. V učebni fyziky sa zasa dozvedeli  o „zázračných šošovkách“, ktoré korigujú ďalekozrakosť a krátkozrakosť.  Všetky aktivity boli doplnené konzumáciou čerstvej šťavnatej mrkvičky. - fotografie -

SÚŤAŽ TRIED

Ďakujeme všetkým študentom, ktorí sa zapojili do nášho prvého tohtoročného farebného dňa. Osobitné poďakovanie patrí organizátorom a veľký obdiv našim PRVÁKOM, ktorí, hoci sú "naši" len pár dní :)  VYHRALI;  - I. A ste SUPER :)

 

Názory a postrehy niektorých zapojených:
•    Študenti sa zapojili do rôznych aktivít napr.  museli si so zavretými očami naliať vodu do pohára bez toho aby vyliali, alebo si zapnúť gombičky, podpísať sa do riadku atď. pochopil som,  že to nie je vôbec ľahké. (M.Z.).


•    Jednou z „disciplín“  bolo počítanie mincí. Zážitok bol z toho veľmi náučný, pretože byť nevidiacim a správne spočítať všetky mince bolo veľmi náročné. Ďalšie stanovište bolo písanie a kreslenie. Toto bolo pre mňa najťažšie zo všetkého, pretože som nebola schopná sa podpísať pekne do riadku a obrázok dopadol veľmi  zle, pretože bol veľmi krivý a miestami sa  ani nepodobal na dom.  Ostatné stanovištia neboli až také náročné, ale je to  veľmi zlý pocit, keď nevidíš. (K.K.)

 

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

cezpolny_beh_kraj_2012_01.jpg