Študenti nášho gymnázia sa každoročne zapájajú do kampane Červené stužky. Okrem toho, že sme mali v škole niekoľko násteniek, že na hodinách biológie a triednických hodinách prebiehali besedy a PP prezentácie, že sme nosili červené stužky,  prišli sme oblečení v červenom... – t.z. že sme mali náš tradičný školský červený deň (v tento deň študenti mali prísť oblečení v červenom v hornej polovici tela - ako vyjadrenie solidarity s ľuďmi chorými na AIDS)
Aktivita bola spropagovaná prostredníctvom nástenky školskej stránky a členov žiackej školskej rady.

Tohtoročných 65% zapojených do červeného dňa je ďaleko za výsledkom, ktorý sme dosiahli pri našom prvom červenom dni - bolo to 99,7%. Je smutné, že trieda, ktorá bola za akciu zodpovedná - I. A - skončila na predposlednom mieste!!!!!

- výsledky súťaže -

 

Tento rok sme chceli naše aktivity rozšíriť, preto, sme oslovili všetky školy v našom meste: - 2 ZŠ: ZŠ M. Medveckej, ZŠ Š. Šmálika  a 2 SŠ: lesnícke učilište a SPŠ, a 26. 11. o 10,00 sme vytvorili spoločnú TVRDOŠÍNSKU ŽIVÚ ČERVENÚ STUŽKU.
Stužka mala niekoľko stoviek metrov, tvorili ju stovky žiakov a jej „slučka“ bola symbolickým spojením všetkých škôl, lebo ju spoločne vytvorili žiaci všetkých škôl (z každej školy – 1 trieda).

Na obrázku je záber z tvorby slučky. Od nej pokračovali 2 „chvosty. Ako vidíte z fotky, počasie nám moc neprialo, preto nebolo možné odfotiť celú stužku. Mali sme dohodnutý letecký záber, ale nevyšlo nám to, snáď nabudúce.

Na obrázku je mapa nášho mesta a na nej vyznačená trasa stužky. 

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

den_vody_10_001.jpg