Na jeseň každého roka vyhlasuje Európska asociácia líg proti rakovine (ECL) Týždeň proti rakovine, ktorý sa tento rok uskutočňuje v termíne 21. 10 – 25. 10.
Počas aktivít Týždňa proti rakovine sa už tradične v piatok (tento rok 25.10.) koná Deň jabĺk, keď v našej škole rozdávame čerstvé šťavnaté jablká, aby sme aj takto pripomínali našim študentom potrebu pamätať na zdravý životný štýl.
Okrem informácií a chutných jabĺčok si aj zasúťažíme.

Na 25. 10. – piatok – vyhlasujeme MEDZITRIEDNU SÚŤAŽ – „APPLEWEAR“.
Pravidlá: 
•    Stačí ak v piatok prídeš v hornej polovici tela oblečený v niektorej z farieb jabĺčka: ZELENÁ, ŽLTÁ, ORANŽOVÁ alebo ČERVENÁ (alebo ich kombinácia)
•    počet zapojených sa bude spočítavať 2 krát za deň (čas, kedy to bude, určíme náhodným výberom)
•    naj „APPLEWEAR“ triedu odmena neminie

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

den _spanielskej _kultury.jpg