Dňa 26.10.2011 sa uskutočnil poznávací zájazd do hlavného mesta Rakúska - Viedne.

 

VIEDEŇ – pre svoju zaujímavú polohu a bohatú históriu bolo toto mesto právom nazvané Dunajskou metropolou. Pozývame Vás na 1 - denný zájazd do metropoly susedného Rakúska. -Ďalšie informácie v letáku- 

Ako bolo?
Pred pár dňami sme navštívili Viedeň. Ráno sme vstávali s veľkou nechuťou pri predstave, že budeme 6 hodín sedieť v autobuse.
Cesta bola dlhá, únavná ale všetko, čo sme tam zažili a videli, stálo zato.
Ako prvé sme navštívili prírodovedecké múzeum, v ktorom nás najviac zaujali dinosaury a pozostatky pravekých ľudí a ich predmetov, ktoré používali. Bolo to veľmi zaujímavé. Po prehliadke múzea sme išli do múzea oproti, ktoré bolo zvonka rovnaké. Taktiež bolo veľmi zaujímavé.
Jednou z najkrajších pamiatok bolo letné sídlo Habsburgovcov Schönbrun, kde sa nám najviac páčili záhrady.
Exkurziu vo Viedni sme zakončili v Prátri. Tam sa nám páčilo najviac. Tam sme sa všetci vyšantili na rôznych kolotočoch. Škoda, že sme na to mali tak málo času.
Po dlhom dni v historickej Viedni sme navštívili naše hlavné mesto Bratislavu. Boli sme v nákupnom centre Avione.
Sme radi, že sme mali takúto možnosť navštíviť Viedeň. Videli sme veľa zaujímavých a poučných vecí a zažili sme veľa zábavy.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zber satstva.jpg