BIELA PASTELKA náš BIELO-SIVO-ČIERNY DEŇ              -FOTO-
21. 9. – v stredu si mohol každý „pozrieť„ na svet očami slabozrakých a nevidiacich a vyskúšať si aké pocity zažívajú takto postihnutí ľudia pri rôznych činnostiach - naliať nápoj do pohára, podpísať sa, zaplaťiť, zistiť koľko je hodín, obliecť sa,  či zahrať si šach.  Aktivity sa konali cez prestávku medzi 1. – 4. hodinou v jedálni.
V tento deň sme chceli vyjadriť solidaritu a podporu týmto ľuďom nielen kúpou bielej pastelky ale aj svojim oblečením, oblečení v hornej časti tela v BIELOM, SIVOM alebo ČIERNOM.
Každý, kto sa akýmkoľvek spôsobom zapojil do tejto akcie, si okrem skúseností a dobrého pocitu, že pomohol zmeniť ľudské osudy, mohol pochutnať na sladkej mrkvičke.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

2.jpg