Dňa 16.06.2011 sa v našej škole uskutočnila beseda s Verejným ochrancom práv (VOP) - Ombudsmanom Pavlom Kandráčom, na ktorej sa zúčastnili triedy III.A, III.S a VII.OG. Beseda bola veľmi zaujímavá a pán Kandráč bol veľmi ochotný poskytnúť rozhovor. Ak si chcete pozrieť fotografie, stačí kliknúť na tento odkaz.

 

O: ombudsman

M: Miloš - reportér

M: Dobrý deň, my sme predstavitelia školského časopisu a chceli by sme Vám položiť zopár otázok.
O: Áno samozrejme.
M: Kde ste chodili do školy?
O: Do Prešova na strednú a potom do Bratislavy na právnickú školu.
M: Mohli by ste nám prezradiť, aký ste boli študent?
O: Študent som bol výborný, bez toho aby som sa chválil. Vždy som prospel s vyznamenaním a do školy som chodil rád.
M: Povedali by ste nám, čím a komu ste naposledy pomohli?
O: Naposledy to bolo predvčerom, keď som riešil podnet v dedine, kde starosta nedodržal zákon. Každý deň pomáhame.
M: Stáva sa Vám vo vašich prípadoch, že musíte každý prešetrovať alebo hneď od začiatku viete, že to nemá zmysel?
O: Každý prípad musíme riešiť. Aj keď sú aj veľmi bizarné prípady, ako napríklad žena, ktorá sa sťažovala, že si vzala hypotéku a teraz ju musí splácať. Vždy prípad musíme prešetriť a príslušnou formou a spôsobom odpovedať.
M: Keď ľudia so svojimi podnetmi zlyhajú na súdoch a následne aj vo vašej kancelárii, kam sa potom môžu obrátiť?
O: Ak občan nie je s výsledkom riešenia spokojný a prešiel už všetky inštitúcie na Slovensku, ktoré majú právo tieto problémy riešiť, môže sa obrátiť na súd v Štrasburgu pre ľudské práva.
M: Teraz by som sa chcel spýtať, keďže predpokladám, že Vy sa stretávate s niektorými školskými ombudsmanmi, či s nejakej vlastnej skúsenosti dokážete posúdiť, aký majú zmysel?
O: Teraz mierite na projekt, ktorý som z vlastnej iniciatívy realizoval. Na školách, ktoré sa do tohto programu zapojili, si študenti zvolili, či už jednu alebo dve osoby, ktoré sa s nami stretávajú, oboznamujú nás s problémami a radia sa s nami. Organizujeme rôzne prednášky a mám pocit, že to na školách pomáha.
M: Keďže sa s roku 2012 končí Vaše pôsobenie v kancelárií VOP, kde sa chystáte pracovať?
O:  Ja mám svoju profesiu. Som vysokoškolský profesor na právnickej fakulte, takže mám sa kde vrátiť.
M: Besedy, ako ste mali dnes u nás mávate často?
O: Veľmi často nás volajú na podobné besedy a radi tam chodíme, pretože sme si dali aj druhú úlohu - okrem riešenia podnetov šírime aj právnu osvetu a to nielen na školách.
M: Tak to je teda všetko, ďakujeme za Vaše odpovede a čas.
O: Rado sa stalo.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

dofe_logo.jpg