Od stredy  14. septembra do nedele 18. septembra 2011 sa žiaci našej školy zúčastnili výmenného pobytu s partnerskou školou v Novom Bydžove. Študentov sprevádzali vyučujúce Ing. Kováliková a Mgr. Košarišťanová.

Na začiatok nám cestu pokazila havária kdesi pri Podbieli (Nižnej?). Tak sme si to obišli cez naozaj krásne hory, ktoré aspoň trochu spestrili  útrpnú 8 až 9 hodinovú cestu.
Praha, najkrajšie hlavné mesto. Metom sme sa dopravili poblíž Pražského hradu, ale naň sme si to museli vyšliapať.
Pražský hrad, Karlov most a nakoniec Václavské námestie, odkiaľ sme všetci odchádzali šťastný a s poloprázdnymi peňaženkami .
V piatok sme si pozreli predstavenie o Ríši Agord (myslím že sa to tak volalo), z ktorého sme všetci odišli poučený o škodlivosti drog a ich návykovosti a hneď na to sme to zabudli.
Naši čechouni nám poukazovali ich školu a potom si zahrali priateľské zápasy s našimi siedmimi ochotnými, pričom naše dievčatá (aj chlapci) hrali fakt dobre.
Potom nás vzali na rozkošný zámoček, ktorý prestal byť rozkošný keď sme sa dozvedeli že pre výzdobu jednej miestnosti muselo zomrieť 150 teliatok!  
V tomto zámočku bolo asi milión tajných chodieb do komnát manželky jeho majiteľa alebo kuchyne, do ktorých nás samozrejme nevzali.
Boli v ňom miestnosti určené výhradne na potreby buď len pánov – herňa alebo len dám – salónik.
Ďalší deň sme strávili s rodinami.
A v nedeľu ďalšia nekonečná cesta autobusom. S prestávkou v Olomouci, na nákupy.
Nakoniec sme šťastne a takmer všetci zdravý dorazili domou.

- študenti sexty -

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_13_14_001.jpg