Divadelné súbory Dobrozvíťazí a Pliaga, ktoré pracujú pri Gymnáziu v Tvrdošíne, dosiahli opäť niekoľko výrazných úspechov na regionálnej divadelnej prehliadke O erb mesta Dolný Kubín 17. marca 2016 v rámci XIV. Kubínskych divadelných dní.

Detský divadelný súbor Dobrozvíťazí s inscenáciou Psina (napísal Jarko Broz – na  motívy Michaila Bulgakova Psie srdce – fantastická hra o nemožnosti naplniť nielen psie sny) zvíťazil v konkurencii najlepších detských súborov z celej Oravy a zabezpečil si postup na krajskú prehliadku Divadelný Medveď v Žiline. V inscenácii účinkujú žiaci kvarty A (A. Saganová, B. Krížiková) a sekundy A (E. Dobrovolská, M. Lorinc, T. Hučalová, A. Veselý, M. Oriešková, Z. Staroňová, T. Jandurová)
Okrem hlavnej ceny boli inscenácii Psina udelené aj osobitné ceny za réžiu (Jarko Broz) a scénickú výpravu (Zdenka Brozová).
Mládežnícky divadelný súbor Pliaga zvíťazil vo svojej kategórii s inscenáciou Zahrajte mi tichučko..., ktorú napísala, zrežírovala aj zahrala Agátka Brozová (kvinta A) ako citlivú monodrámu o svete dieťaťa vo vzťahu k „nechápavému“ svetu dospelých.

18. marca Kubínske divadelné dni pokračovali regionálnou súťažou recitátorov IV. a V. kategórie Hviezdoslavovho Kubína. Gymnázium Tvrdošín reprezentovala Agátka Brozová s prózou Dušana Dušeka Piesok. 1. miesto a postup na krajskú prehliadku Vajanského Martin.

22. marca pokračoval Hviezdoslavov Kubín okresnou prehliadkou I. – III. kategórie, kde sa našim gymnazistom opäť mimoriadne darilo. Emka Dobrovolská v III. kategórii prednesu poézia a Martin Lorinc v III. kategórii prednesu prózy (obaja zo sekundy A) získali prvé miesta a postup na krajskú prehliadku Vajanského Martin.
Oba prednesy boli príjemným zakončením „jarnej žatvy“ tvrdošínskych gymnazistov.
Víťazom srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov na krajských prehliadkach.

 

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

den_vody_10_001.jpg