V piatok 28. novembra 2014 prebehla súťaž Náboj Junior. Náboj Junior je medzinárodná matematicko - fyzikálna súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov druhého stupňa základnej školy a prvého stupňa osemročných gymnázií. Celá súťaž trvala 120 minút, počas ktorých sa tímy snažili na jednom zo súťažných miest vyriešiť čo najviac príkladov. V náboji nešlo o bezhlavú aplikáciu už nadobudnutých vedomostí. Úlohy vyžadovali istú dávku invencie a dôvtipu.
Náboj Junior prebieha súčasne na mnohých miestach po celej Českej a Slovenskej republike, u nás najbližšie na Gymnáziu v Trstenej.

Z našej školy sa súťaže zúčastnili dve družstvá:
A.    Agáta Brozová (kvarta), Erika Klčová (kvarta), Andrea Hurajová (kvarta), Alica Maďarová (sekunda)
B.    Patrik Kecera (tercia), Anna Loneková (tercia), Katarína Vajduliaková (tercia), Katarína Káziková (tercia)

V jednotlivých miestach sa súťaž vyhodnocoval osobitne – družstvo A našich žiakov skončilo spomedzi 15 súťažiacich tímov v Trstenej na 1. mieste. K výhre im gratulujeme.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

lyziarsky_2012s.jpg