Gymnázium Tvrdošín sa skladá z rôznych osôb a vecí, ktorými sa môže pýšiť. Jednou z nich je novovytvorená tanečná skupina, ktorá vznikla celkom náhodne...pani profesorka Marković dala minulý rok dokopy šiestich študentov terajšej sekundy A, aby na plese priniesli ostatným študentom trošku radosti a nádeje na lepší pocit zo študovania a aby všetkým ukázali, že tanec ľudí spája, a že z plesu nie je potrebné odchádzať po programe, práve naopak. Keďže títo šiesti sekundáni mali na plese veľký úspech, chceli s tancovaním pokračovať. V máji, po odchode maturantov, sme teda znova dali hlavy dokopy (a zopár nám ich veru aj pribudlo..) a vytvorili sme tanečnú skupinu, ktorej názov –„la esperanza“ (čo po španielsky znamená „nádej“) reprezentuje nádej na lepší študentský aj mimoškolský život na našej škole, nádej, že tancom dokážeme spojiť všetky triedy a učiteľov, aby sme ukázali to, čo sa o našej škole povestne šíri už 21 rokov...sme malá škola, ale je tu rodinná atmosféra, vďaka ktorej nás je stále viac.
(Už čoskoro ) v hlavnej úlohe: ...Adrián Palider, Katarína Vajduliaková, Ondrej Palider, Tamara Vidiečanová, Anna Saganová, Bianka Krížiková, Martina Vranová, Monika Vranová, Jakub Plávka, Marek Vrobel

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

english_week_titl_2015_001.jpg