Aj túto jeseň zorganizovala LIGA PROTI RAKOVINE workshop pre pedagógov a študentov škôl, kde sa vyučuje onkologická výchova.
Tohtoročný workshop  so zaujímavým, inšpiratívnym a poučným programom bol v Bratislave a zúčastnila sa ho profesorka PaedDr. Iveta Ťapáková s 2 študentkami zo IV. S – Denisou Medveckou a Evou Štefanidesovou.
V Bratislave sme získali cenné informácie o kampani Týždňa proti rakovine, ktorý sa tradične týka prevencie a podpory zdravia. Tento rok bola kampaň cielená na mladých a chcela vtipným spôsobom vyzvať ľudí k tomu, aby sa minimálne zamysleli, či je dnes hrdina ten, kto sa prezentuje s cigaretou v ruke a neprimeranou dávkou alkoholu v krvi alebo ten, ktorý sa týmto neduhom vyhýba.
Kampaň SuperHero alebo SuperZero? chce formou recesie v motíve známych super-hrdinov zaujať. Navštívte stránku kampane superzero.sk a dozviete sa viac o tom, čo všetko alkohol a cigarety pri dlhodobom a nadmernom užívaní môžu spôsobiť.
Okrem odborných prednášok dievčatá zažili aj ukážky zmysluplne stráveného voľného času s hosťami workshopu karateristom a kickboxerom Romanom Volákom(  a tanečnicou a choreografkou Melániou Kasenčákovou. Zaujímavým spestrením bola aj plavba loďou do Heinburgu. Všetky získané informácie a skúsenosti sme zúročili pri organizovaní Týždňa proti rakovine a Dňa jabĺk na našej škole. - fotografie -

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

klara2.jpg