Vážení gymnazisti, je to už realita, prekonali sme počiatočnú neistotu, rozpaky aj neochotu niektorých a náš zámer sa stal plnohodnotným skutkom a krásnym, sympatickým gestom. Adoptovali sme si na diaľku 14-ročné dievčatko z Kene. Volá sa Jane Elizabeth Onyango (na fotografii).

 

 

Výber konkrétneho dieťaťa bol veľmi ťažký. Nakoniec rozhodoval vek aj škola, ktorú navštevuje, nakoľko aj od toho závisí cena školného.

Tešíme sa z toho, že sme nezostali ľahostajní a potrebnú sumu 300 eur sa nám podarilo vyzbierať veľmi rýchlo. Zapojili sa všetky triedy, až na tri výnimky.

Zbierka je však otvorená stále, umožníme tak Jane chodiť do školy aj budúci školský rok. Využijeme na to aj Vianočné trhy, ktoré sa budú konať v našej škole a výťažok z nich odložíme na ďalšiu splátku v budúcom roku.

Milí študenti a pravdaže aj pedagógovia, všetkým čo prispeli, patrí veľká vďaka!

Na našej www stránke nájdete oficiálny certifikát (už čoskoro :)) o adopcii a pravdaže aj najnovšie informácie. Teraz sa môžeme tešiť na listy z Afriky, a hlavne z toho, že pomáhame.

 

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

futbal_zupna liga_10_04.jpg