alebo nebuďme ľahostajní a nevšímaví!

ZAČÍNAME!!! A veríme, že naše predstavy sa stanú realitou: umožníme svojimi dobrovoľnými príspevkami rovesníkovi v Keni chodiť do školy. Pretože verte či neverte, ale tam takáto samozrejmosť vôbec nie je samozrejmosťou. Viete si vôbec predstaviť, že v dospelosti nebude môcť spomínať na našepkávanie pri písomkách, na zotieranie tabule, na najlepšieho či najhoršieho učiteľa?

Skúsme mu nejaké tie spomienky na školskú minulosť do budúcnosti dopriať. My si to môžeme dovoliť. Stačí za celú školu vyzbierať 300 eur, ale to už všetci viete.

Zbierka už vypukla. V každej triede sú informátori – tí , ktorí sa zúčastnili besedy s členkou organizácie NAROVINU, prostredníctvom ktorej sa adopcia uskutoční. Pozri fotky zo spomínanej akcie.

V najbližších dňoch bude známe už aj meno chlapca či dievčaťa, pre ktorého budeme všetci síce ďalekí, ale verme, že tí najúžasnejší adoptívni rodičia!!!

A keďže rodičovstvo je ťažká vec, všetkým vopred veľká vďaka!!!

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

klara2.jpg