Jane Elizabeth Anyango - Stálym návštevníkom tejto stránky určite neuniklo, kto  je nositeľom tohto mena. Ale pre tých, ktorí si práve teraz možno prvýkrát pozerajú našu stránku je tu pár starých ale aj nových informácií:

Jane Elizabeth Anyango, je dievča z Kene, bývajúce aj so svojou rodinou v slame v Nairobi. Naša škola ju „adoptovala na diaľku“ už pred ôsmimi rokmi, keď mala dvanásť rokov. Dlhodobo jej pomáhame so štúdiom v ťažkých podmienkach a každý rok sa skladáme na školné, na nové pomôcky do školy, ale dokonca aj na cukor, múku a iné veci, ktoré u nich nemusia byť úplnou samozrejmosťou.
Prečo to celé teraz spomíname? Lebo Jane Elizabeth má teraz už dvadsať rokov a končí strednú školu. V jej živote nastáva nová etapa – možnosť študovať na Vysokej škole.
Aj keď pre nás to vyzerá celkom zvyčajne, byť dievčaťom v Keni v skutočnosti značne komplikuje možnosti. Nie je úplne bežné, aby  dievčatá v Keni mohli mať vzdelanie a preto je naozaj obdivuhodné, ako sa snaží a že sa rozhodla aj pre tento krok k jej lepšej budúcnosti.
Budeme radi za akýkoľvek finančný príspevok na ďalšie štúdium Jane Elizabeth (príspevky odovzdávajte svojim triedny učiteľom).
ĎAKUJEME!

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

rozvrh_utorok4_9_17.jpg